Ana sayfa Batı Trakya Haberler OVA KADINLAR KOLU ”ÇAY GECESİ” DÜZENLEDİ

OVA KADINLAR KOLU ”ÇAY GECESİ” DÜZENLEDİ

11
0

Kırköy Kültür, Eğitim ve Spor Derneği çatısı altında faaliyet gösteren Ova Kadınlar Kolu ”Çay Gecesi” düzenledi. Çay etkinliği ova bölgesi halkının yoğun ilgi ve katılımıyla başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Etkinliğe başta T.C. Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı’nın eşi Hülya Akıncı katılarak bölge halkına büyük moral sağladı.

Açılış konuşmasını Kırköy Kültür, Eğitim ve Spor Derneği Ova Kadınlar Kolu Başkanı Fatma Saliemin’in yaptığı gecede davetliler arasında yer alan kurum ve kuruluş temsilcileri de birer selamlama konuşması yaptı.

Saliemin konuşmasında; Öncelikle davetimize İskeçe’den ve Gümülcine’den iştirak eden değerli misafirlerimize hoşgeldiniz, bölgemize şeref verdiniz. Ova kadınlar kolu olarak azda olsa kisa sürede halkın desteğiyle güzel çalışmalarda bulunmaya çalıştık. Daha iyileri için birlik içerisinde çalışabilmek adına bu geceyi organize ettik ve edeceğizde. Her köyden 1-2 kişiyle temsilcisi olacak bir kadınlar kolu yönetimi oluşturup, çalışmalarımızı genişletip verimli ve güçlü bir yönetim oluşturmaktayız. Davetimize sevgi dolu desteğiyle katılan sayın Hülya Akıncı hanimefendiye çok teşekkür ediyoruz.

Bayan Hülya Akıncı yaptığı konuşmada, “Ova bölgesinde ve sizlerle olmaktan büyük mutluluk duymaktayım. Birlik istiyorsak beraber olacağız, hep birlikte olacağız ki çalışmamız başarılı ve hep daim olsun. Davetiniz için çok teşekkür ederim, tekrar sizlerle güzel projelerde buluşmak isterim, her derdinizin yanınızdayız yeterki sizler arzu edin” diye sözlerini noktaladı.

Katılımcılar arasında, Kırköy dernek başkanı Erkan ARİFOĞLU’nun eşi Emine ALİ, İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu başkanı Sevkan TAHSİNOĞLU ve yönetimi, Dostluk Eşitlik Barış Partisi Avrupa Parlementosu kadın adayları, Muzaffer Salihoğlu Azınlık lisesi sahibesi Saime KIRLIDÖKME, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği İskeçe Kadın Aile Kültür Kolu Başkanı İlknur Tuzlacı ve yönetimi, Okutan Anne Projesi Sorumlularından ve Muzaffer Salihoğlu Azınlık Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Tülin Mustafaoğlu, Batı Trakya Kadın Platformu Sözcüsü Cahide HASEKİ, İskeçe İli Türk Kadınları Kültür Derneği Başkanı Aysel SAĞIR, İskeçe Seçilmiş Müftülüğünün ova bölgesi din görevlilerinin eşleri, Dinkler hanımeli dernek başkanı Mübeccel ÇAVUŞOĞLU ve yönetimi katıldı.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here