Ana sayfa Batı Trakya Haberler ORESTİADA’DA “KOMŞU HALKLARIN KADINLARI” ETKİNLİĞİ

ORESTİADA’DA “KOMŞU HALKLARIN KADINLARI” ETKİNLİĞİ

16
0

Evros Bölgesi Bölge Genel Sekreteri Yardımcısı ve aynı zamanda Eşitlik Bölge Komitesi Başkan Yardımcısı Georgia Nikolaou Mavranezouku’nun daveti üzerine Edirne Kadın Girişimciler Kurul üyeleri Orestiada’da düzenlenen Komşu Halkların Kadınların Etkinliğine katıldılar.

Eşitlik Bölge Komitesinin, Yunanistan Edirne Konsolosluğunun desteği ve Orestiada Belediyesi Eşitlik Komitesi ve Yerel Ticaret Örgütlerinin işbirliğinde, Dünya Kadınlar günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Edirneli kadın girişimciler komşu ülke kadın girişimcileri ile buluştu.

Edirne’yi temsilen; Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan ve Rüçhan Zıpkınkurt, Mehpare Duvan, Sermin Ürenli ve genç kadın girişimcileri temsilen Melis Zıpkınkurt’un katıldığı etkinlik çerçevesi içerisinde Edirne’nin kadın girişimcileri Orestiada da  bulunan kadın girişimcilerle bir araya geldi. Etkinlikte, kadın girişimciler  kendi başarı hikayelerini anlattılar ve çalışma hayatında yaşadıkları güçlükleri dile getirerek, iş hayatında kadın olmanın avantaj ve dezavantajlarını tartıştılar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here