Ana sayfa Batı Trakya Haberler Önder Mümin İşe Hızlı Başladı!

Önder Mümin İşe Hızlı Başladı!

1
0

Yeni seçilen Yassıköy (İasmos) Belediye Başkanı Önder Mümin daha görevi devralmadan işe hızlı başladı. Önder Mümin İçişleri Bakanından özür dilemesini talep etti.

Önder Mümin İçişleri Bakanı Aleksis Hariçis’e bir mektup gönderdi. Önder Mümin Bakana gönderdiği mektubunda, Bakan Hariçis’ten özür dilemesini talep ediyor. Önder Mümin mektupta “Belediye Meclisi’nde eksik temsile zorlaması sebebi ile bir an önce Yassıköy Belediyesi mensuplarından özür dilemenizi beklediğimizi bilginize iletiyorum.” Kullanıyor.

Mektubun metni aynen aşağıdaki gibidir.

“Saygı değer İçişleri Bakanı,

İçişleri Bakanlığı’nın resmi sonuçları uyarınca, Doğu Makedonya – Trakya Eyaleti, Rodop ili, Yassıköy Belediyesi’nde 26 Mayıs ve 2 Haziran 2019 tarihinde gerçekleşen yerel idareler seçimlerinde, başkanlığını yapmaktan onur duyduğum “İLERİ” listesi, seçimlerin ilk haftasında 42,96 %, ikinci haftasında ise 65,98 % oy oranı alarak, 27 sandalyeden oluşan Yassıköy Belediye Meclisi’nde 11 sandalye ile temsil hakkı kazanmıştır.

Bu arada ikinci hafta elde edilen 65,98 % oy oranının Doğu Makedonya – Trakya Eyaleti genelinde alınan en yüksek yüzde olduğunuda önemle bilginize arz ediyorum.

Belediye mensuplarım net, tartışılmaz ve baskın bir şekilde karar vermiştir. Fakat daha önce defalarca ifade etmemize rağmen, “Klisthenis” seçim kanununda var olan eksiklikler ve problemler seçmenin gerçek iradesini baltalamış, demokratik değerleri ve halkın iradesini ciddi bir şekilde yaralamıştır.

Değerli dostum, Kumçiftliği (Orestiada) Belediye Başkanı, Vasilis Mavridis’in de şahsınıza göndermiş olduğu açık mektubu da tamamı ile destekleyerek yerinde bulduğumu belirtiyor, tarafımca da hazırladığınız “Klisthenis” kanununun sandıktan aldığımız güçlü iradeye ters olarak listemizi Belediye Meclisi’nde eksik temsile zorlaması sebebi ile bir an önce Yassıköy Belediyesi mensuplarından özür dilemenizi beklediğimizi bilginize iletiyorum.”

Saygılarımla,

Önder Mümin

Seçilmiş Yassıköy Belediye Başkanı

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here