Ana Sayfa Batı Trakya Haberler OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ YAYGINLAŞTIRMA VE GELİŞTİRME DERNEĞİ’NDEN İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ’NE ZİYARET

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ YAYGINLAŞTIRMA VE GELİŞTİRME DERNEĞİ’NDEN İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ’NE ZİYARET

9
0

Okul Öncesi Eğitimi Yaygınlaştırma ve Geliştirme Derneği’nden, anasınıfı öğretmenleri ve akademisyenlerden oluşan 15 kişilik bir heyet 3 Kasım 2012 Cumartesi günü İskeçe Türk Birliği’ni ziyaret ettiler.

Heyet, İskeçe Türk Birliği Başkanı Av. Ahmet Kara ve dernek yöneticileri tarafından karşılandı. Başkan Kara heyete, İskeçe Türk Birliği’nin tarihi, hukuki süreci ve faaliyetleri hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Okul Öncesi Eğitimi Yaygınlaştırma ve Geliştirme Derneği Bşkanı Selçuk Aydın Bülbül, İskeçe Türk Birliği’ni ziyaret etmekten dolayı mutlu olduklarını dile getirdi ve misafirperverlikten dolayı İskeçe Türk Birliği yöneticilerine teşekkür etti. Daha sonra Batı Trakya’daki eğitim sistemi ve sorunları hakkında bilgi paylaşımı ve fikir alış-verişi yapıldı. İskeçe Türk Birliği Başkanı Av. Ahmet Kara heyete, 2006 yılında çıkartılan kanunla zorunlu hale getirilen anaokulu eğitimini ve bunun uygulama şeklinin azınlık eğitiminin özerkliğine ne kadar aykırı olduğunu ve ne kadar zarar verdiğini örneklerle anlattı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz