Ana sayfa Batı Trakya Haberler Öğrenci Kardeşleriyle Birlikte Oruç Açtılar

Öğrenci Kardeşleriyle Birlikte Oruç Açtılar

4
0

Eyalet Meclis Üyeleri Ahmet İbram ve Tarkan Multaza, Batı Trakyalı öğrencileri ziyaret ederek birlikte oruç açtılar.

Doğu Makedonya-Trakya Eyalet Meclis Üyeleri Ahmet İbram ve Tarkan Multaza, Tekirdağ’da Namık Kemal Üniversitesi’nde eğitim gören Batı Trakyalı öğrencileri ziyaret ederek birlikte oruç açtılar.

İki Meclis üyesi tarafından bu ziyaretle ilgili şu yazılı açıklama yapıldı.

“Bu gün Tekirdağ’da Namık Kemal Üniversitesi’nde eğitim gören Batı Trakyalı öğrenci kardeşlerimizi ziyaret ettik. Öncelikle kendilerine güzel misafirperverliklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Ziyaretimiz sırasında burada eğitim gören öğrencilerimizi, Azınlık sorunları üzerinde bilgi bakımından donanımlı ve yaklaşmakta olan 26 Mayıs seçimlerinin de ne kadar önemli olduğu bilincinde olduklarını gördük.

Bizler de Eyalet Meclis Üyeleri olarak bu seçimlerin Batı Trakya Türk Azınlığı açısından önemli olduğunun altını çizerek, kendilerini 26 Mayıs tarihinde oy kullanmak üzere Yunanistan’a davet ettik.

Seçimlerin ilk turunun önemine dikkat çekerek öğrencilerimize, Eyalet ve belediye meclis üyelerinin ilk haftadan seçileceğini ve ilk turda oy kullanmalarının Azınlık açısından en iyi tercihin olacağını dile getirdik.

Ayrıca ziyaretimiz sırasında öğrencilerimizi bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da gerek eğitimleri sırasında gerekse de diğer sorunlarının çözümü noktasında kendilerine yardımcı olmaya devam edeceğimizi ilettik.

Görüşme sonunda Tekirdağ’da eğitim gören öğrencilerimize yönelik bir iftar programı tahsis ederek, kendilerine hayırlı ramazan dileklerimizde bulunduk.

Ahmet İbram

Tarkan Multaza

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here