Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ÖZELLİKLE AZINLIK İNSANI BU HABERİ İYİ OKUSUN!

ÖZELLİKLE AZINLIK İNSANI BU HABERİ İYİ OKUSUN!

23
0

Bu haber başka yerde yok!!! Özellikle Batı Trakya’da Azınlık insanı bu haberi iyi okusun. Yeni uygulamaya göre, aracın veya motosikletin plakaları ve sürücü belgesi (diploma) 60 günlüğüne aynı anda trafik polisi tarafından alınacak.

Yunanistan genelinde yeni trafik kuralları uygulaması yürürlüğe girdi. Bu yeni uygulamada kurallara uymayanlar can ve cep yakıcı cezalara maruz kalacak. Kaldı ki zaten Azınlık insanının ekonomisi felç olmuş durumda bir de bu cezalara maruz kalmasın.

BİRLİK Gazetesi olarak uyarı kontrolleri yapan trafik ekibiyle konuştuk ve tüm sürücüleri iyi niyetli olarak uyaralım dedik.

Bugün 16 Nisan 2018 Pazartesi günü Gümülcine’nin üç bölgesinde trafik polisleri tarafından uyarıcı kontroller yapıldı. (Sadece bugün uyardılar, yarından öte cezalar yazılacak).

Trafik polisleri motosiklet sürücülerini durdurarak kask takmaları ve seyir halindeyken cep telefonu kullanmamaları konusunda uyardı, yeni uygulanacak olan katı kurallar ve cezalar hakkında motosiklet kullanıcılarına bilgiler verdiler.

YUNANİSTAN’DA TRAFİKTE BUNLARI YAPAN YANDI!

Yunanistan’da trafikte bunları yapan yandı. Yeni uygulamaya göre cezalar can ve cep yakacak.

Yunanistan genelinde yeni trafik kuralları uygulaması yürürlüğe girdi. Bu yeni uygulamada kurallara uymayanlar can ve cep yakıcı cezalara maruz kalacak.

Yeni uygulamaya göre, suçlular bugüne kadar olduğundan daha ciddi bir şekilde cezalandırılacaklar. Bu yeni uygulamada gelir miktarına ve mülkiyet kriterlerine göre kesilen cezanın başlangıç miktarının üç katına kadar cezalandırılacaklar.

Aynı zamanda, trafikte ihlaller “Yüksek frekans” ve “Antisosyal davranış” olarak ayrılıyor.

Aracın veya motosikletin plakaları ve sürücü belgesi 60 günlüğüne aynı anda trafik polisi tarafından alınacak.

Bu hangi uygulamada yapılacak.

Araç sürerken kulaklık olmadan cep telefonu kullananlar veya telefon cihazının aracın uygun bir yerinde sabit bir şekilde olmadan sesinin dışarı açık olacak şekilde kullanmayanlar.

Aracını engellilere ait park yerine park etmeleri veya engellilerin kullandığı yaya yolu üzerine park edenler.

Araç kullanırken emniyet kemeri takmayanlar ve motosiklet kullanırken kask takmayanlar.

Çocuklarını arka koltuklarda emniyetli özel koltukta kemerle sabitlemeyenler.

Araç veya motosiklet kullanırken sigara veya yangın çıkmasına sebebiyet verecek yanıcı maddeleri aracın camından dışarıya atanlar.

Gereksiz yere Emniyet Şeridi’ni kullananlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz