Ana sayfa Batı Trakya Haberler ÖNDER MÜMİN: “BELEDİYEMİZİN KALKINMASINDA TRAKYA DİMOKRİTOS ÜNİVERSİTESİ’NİN ROLÜ ÖNEMLİ”

ÖNDER MÜMİN: “BELEDİYEMİZİN KALKINMASINDA TRAKYA DİMOKRİTOS ÜNİVERSİTESİ’NİN ROLÜ ÖNEMLİ”

22
0

Yassıköy (İasmos) Belediye Başkanı adayı Avukat önder Mümin geçtiğimiz hafta Trakya Dimokritos Üniversitesi Rektörü Aleksandros Polihronidisi ziyaret etmiş, Belediye ile Üniversite arasında işbirliği konularını ele alarak değerlendirme imkanı bulmuşlardı. Ziyaret esnasında rektör yardımcısı Fotis Maris te hazır bulundu.

Bu ziyaret ile ilgili BİRLİK Gazetesi’ne kısa bir değerlendirmede bulunan önder Mümin şunları ifade etti.

“Gerçekçi olmak gerek”

“Belediyemizin kalkınmasında Trakya Dimokritos Üniversitesi’nin rolü önemli, bu sebepten dolayı kendilerini ziyaret ederek gelecekte kendilerinden faydalanmanın yollarını daha şimdiden konuştuk. Kalkınmak demek eğitim demek, eğitim demek kalkınmak demek anlayışını benimseyen bir Belediye yaratmanın çalışmalarına daha şimdiden başlamış bulunuyorum. Bunlar son anda olacak işler değil, dolayısıyla da seçmenin karşısına çıktığım zaman ileriye yönelik çalışmalardan bahsederken gerçekçi olmak gerekir. Ben de bu anlayışla hareket ederek bu tür ziyaretlere önem veriyorum. Bundan sonra da bu tür ziyaretlere ağırlık vererek bölgemizdeki devlet kurum ve kuruluşlarını ziyaret edeceğim.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here