Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ÖLÜYÜ MEZARA GÖMDÜLER ANCAK MEZARDAN İMDAT SESLERİ YÜKSELMEYE BAŞLADI

ÖLÜYÜ MEZARA GÖMDÜLER ANCAK MEZARDAN İMDAT SESLERİ YÜKSELMEYE BAŞLADI

16
0

Yunanistan’da Selanik Thermaiko ilçesinin mezarlığında düzenlenen ayinden sonra toprağa verilen kadının mezarından bir süre sonra, “İmdat, beni buradan çıkarın” sesleri geldi.

Yunanistan’da kanser hastası 49 yaşında bir kadın fenalaşarak hayatını kaybetti. Akşam saatlerinde Thermaiko ilçesinin mezarlığında düzenlenen dini ayinden sonra toprağa verilen kadının mezarından bir süre sonra, “İmdat, beni buradan çıkarın’ sesleri geldiği iddia edildi. Mezarlık işçisinin toprağı kazarak çıkardığı kadının yaşamadığı görülse de savcılık soruşturma başlattı.

DİNİ AYİNDEN SONRA TOPRAĞA VERİLDİ

Selanik’de uzun süredir kanser teşhisi ile ‘Balkanlar (Diavalkaniko) Sağlık Merkezi’nde tedavi gören iki çocuk annesi K.G. Perşembe sabahı saat 06.00’da fenalaştı. Doktorlar saat 06.32’de hastanın öldüğünü akrabalarına duyurdular. Cenazesi saat 09.00’da evine getirilen K.G. aynı gün saat 19.00’da Thermaiko ilçesinin mezarlığında düzenlenen dini ayinden sonra toprağa verildi.

ELLERİNİN FARKLI YERLERDE DURDUĞUNU GÖRDÜ

Ancak, cenaze töreninden bir saat sonra, mezarlıkta çalışan bir işçi ile iki ziyaretçi K.G.’nin mezarından ‘İmdat! Beni buradan çıkarın’ diye bağıran bir kadın sesi geldiğini duydular. Mezarlık işçisi toprağı kazıyıp tabutu açtığında K.G.’nin ölü, ancak ellerinin gömüldüğü sıradaki gibi birbiri üstünde değil de farklı yerlerde durduğunu, ayrıca gözleri ve ağzının da açık olduğunu gördüler. Mezarlığa gelen polis ve adli tıp ekipleri otopsi için cesedi tabuttan çıkarıp tekrar hastaneye götürdüler.

SAVCILIĞA BAŞVURDULAR

Aile, K.G.’nin doktorların yanlış ölüm teşhisi yüzünden hayatta iken toprağa verildiği ve tabutun içinde nefes yetersizliğinden öldüğü iddiasıyla savcılığa başvurdu. Buna karşı Balkanlar Sağlık Merkezi’nden yapılan açıklamada, kanserin son aşamasında olan K.G.’nin ölümünün doktor teşhisinden başka kardiyagrafi ile de tespit edildiği belirtildi.

Bazı adli tıp uzmanları ise çok ender rastlanan ‘Nekrofania’ (apparent death) olayının mümkün olabileceğini belirttiler. Tıp’ta çok ender rastlanan ve dini açıdan ‘mucize’ sayılan bu olayda, tüm verileri ölü görünen bir hasta derin koma halinde bulunsa bile hala yaşıyor olabilir. Polis ise her şeyin ‘kötü bir şaka’ olabileceği şüphesiyle mezarlık işçisi ve yaşları küçük olduğu bildirilen 2 ziyaretçiyi sorguluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz