Ana Sayfa Batı Trakya Haberler NECAT AHMET: “HER TÜR DARBEYE LANET OLSUN”

NECAT AHMET: “HER TÜR DARBEYE LANET OLSUN”

27
0

15 Temmuz Şehitleri Gümülcine Türk Gençler Birliği’nde anıldı. GTGB Başkanı Necat Ahmet yaptığı konuşmasında darbe sürecine değindi ve konuşmasını “her türlü darbeye lanet olsun” diyerek bitirdi.

GTGB’de düzenlenen anma töreni ve resim sergisine Muavin Konsolos Osman Şahin, GTGB Başkanı Necat Ahmet, Batı Trakya Türk öğretmenler Birliği Başkanı Aydın Ahmet katıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Muavin Konsolos Osman Şahin, “Batı Trakyamız bu şanlı direnişte de darbe karşıtı davranışıyla Türkiye Anavatan ile dayanışmasını çok güzel bir şekilde göstermiştir” dedi.

Başkan Necat Ahmet konuşmasında şu ifadeleri dile getirdi:

“15 Temmuz artık Türkiye’nin demokrasi tarihinde önemli bir dönüm noktası olarak hafızalarımıza yazıldı. Türkiye, demokrasiye bağlılık konusunda ve FETÖ Terör örgütüne karşı önemli bir sınav verdi ve başardı.
Bu darbe girişiminin, kısa sürede bastırılabilmiş olması ve bu süre içinde halkın da sokaklara çıkıp tankların karşısına dikilebilmiş olması önemlidir.

Unutmayalım ki o insanlar sokağa davet edildiklerinde, darbe girişiminin hangi aşamada olduğunu en yetkililer de dahil olmak üzere kimse bilmiyordu, ama siyasi partileriyle, medyasıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla, ordusunun önemli bölümüyle ilk andan itibaren darbecilerin karşısına çıkabildi.

Nitekim sonuçta tarikat ya da cemaat aidiyetliklerine bakılarak, devlet içinde önemli görevlere getirilenlerin, günü geldiğinde devletin Anayasasını değil, cemaati dinledikleri de bir kez daha ortaya çıkmış oldu. Bu da gösterdi ki, 40 yıldır bu milletin dinini, imanını, değerlerini, duygularını, zekât, sadaka ve yardımlarını istismar eden FETÖ ihanet şebekesi, milletin varlığına kastetmeyi bile göze alabilecek kadar hain ve vicdansız çıktı. Bu da bir kez daha gösterdi ki, İslam dini sadece sahih kaynaklardan öğrenilerek, Kur’an ve sünnetin rehberliğinde yaşayarak ifşa edilebilir. Çünkü bilgi ve hikmet yolu hakkın yoludur, hakkın yolu da birdir…
Yazımı 15 Temmuz olaylarından sonra gerçekleri görebilen yazarların cümleleri ile bitirmek istiyorum:

LEYLA İPEKÇİ/YAZAR

Onurlu zafer

15 Temmuz sevgilileri öyle bir miras bıraktı ki bize, artık tuzağa düşmüyor, kanmıyoruz. Kan çanağında boğulmamız için tazyikli çatışma kurguları pompalanıyor durmadan. Fakat hiçbir şey eskisi gibi değil. Dakikalarla saniyelerle değiştik, değişmeye devam ediyoruz. 

AYLA AĞABEGÜM/EĞİTİMCİ

18 Mart ruhunu kaybetmiştik

18 Mart Çanakkale Zaferi ruhunu kaybetmiştik. 15 Temmuz bize o ruhu yeniden hatırlattı. O ruhu canlı tutabilmek, Akif’in Safahat’ını yeniden okuyup yeni tedbirler almakla, milli eğitimde ‘okuduğunu anlayan ve yorum yapan’ bir nesil yetiştirmekle olacaktır. 

MUSTAFA ÖZÇELİK/ŞAİR

15 Temmuz bize ne söyler?

Madem başka Türkiye yok, madem dünyadaki bütün mağdur ve mazlumların tek umudu Türkiye’dir; öyleyse bu vatanda yaşamanın, kutlu emanetlerin savunucusu ve yaşatıcısı bir millet olmanın üzerimize yüklediği sorumluluklar var. Bunun bilincini kuşanmamız gerekiyor. 

GÜRBÜZ AZAK/YAZAR

İtiraz yüklü kalabalıkları gördüm

Mermi sesleriyle sarsılan ekranları izlerken aklım 1960’lara gitti, gençliğime… Çocuklarımı, torunlarımı düşünüp telaşlandım. Derken, insanları gördüm, itiraz yüklü kalabalıkları, elleri bayraklı yiğitleri… Telaşım söndü. 

NUH ALBAYRAK/STAR GAZETESİ GENEL YAYIN YÖNETMENİ

Kurtuluş Savaşı’nın finali 15 Temmuz 

15 Temmuz, bir geceye sıkıştırılmış Kurtuluş Savaşı finaliydi. 15 Temmuz sadece yedi düvele karşı değil, içimizdeki vesayetçi ortaklarına karşı da kazanılmış bir zaferdi. Halk artık bu nihai zaferin kendi üzerine tescil edilmesini, hakimiyetin kayıtsız şartsız milletin olmasını istiyordu. 

Kısacası her tür darbeye lanet olsun…

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x5tpr8l

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz