Ana sayfa Batı Trakya Haberler NEA DİMOKRATİA: “ADAYIMIZ HRİSTOS METİOS” DEDİ VE SON NOKTAYI KOYDU

NEA DİMOKRATİA: “ADAYIMIZ HRİSTOS METİOS” DEDİ VE SON NOKTAYI KOYDU

29
0

Nea Dimokratia (Yeni Demokrasi) Partisi’nin Girit İraklio Milletvekili Lefteris Avgenakis, Gümülcine’den açıkladı, “adayımız Hristos Metios” dedi ve son noktayı koydu.

Nea Dimokratia (Yeni Demokrasi) Partisi’nin Girit İraklio Milletvekili Lefteris Avgenakis, Gümülcine’ye gelerek önümüzdeki yerel seçimlerde Doğu Makedonya-Trakya Bölge Genel Sekreteri adayını açıkladı. Avgenakis, bu seçimlerde Nea Dimokratia Partisi adayının Hristos Metios olduğunu ve kendisine desteklediklerinin tam olduğunu söyledi.

Toplantıda Eyalet meclis Üyesi Mustafa Katrancı da hazır bulundu ve Avgenakis’in Katrancı ile hoş sohbeti samimiyeti dikkat çekti. Bu da orada bulunan herkes tarafından Milletvekili seçimlerinde Mustafa Katrancının adaylığının bir işareti olarak algılandı.

Tüm herkesi spekülasyonlardan uzak durmaya, var olan kırgınlıkları bir tarafa bırakarak, Nea Dimokratia Partisi Başkanı Kiriakos Miçotakis’in aldığı karara saygılı olmaları çağrısında bulundu. Değişik şekilde düşünenleri de açık bir dille uyararak istedikleri yönde istedikleri çalışmaları yapmakta da özgür olduklarını söyleyerek, kısır çekişmeleri bir tarafa bırakarak parti içi barışmaya ve birlikte hareket etmeye davet etti.

Avgenakis, SİRİZANEL hükümetini de eleştirdi ve ülkenin derhal seçime ihtiyacı olduğunu, Başbakan Çipras’ın ülke sorunlarını çözmekte başarılı olamadığını ve bu yüzden Nea Dimokratia Partisi’nin ülkenin yönetimini ele almaya hazır olduğunu dile getirdi.

Yerel Yönetimlerde de seçimleri büyük ölçüde kazanacaklarını dile getiren Avgenakis, yaşamını yitiren bir önceki Genel Sekreter Yorgos Pavlidis’in bölge için büyük bir kayıp olduğunu, ancak hizmet anlamında Metios ve ekibinin başarılı çalışmalarının geleceğe umut verdiğini söyleyerek desteklerinin Metios ve ekibine tam olduğunu belirtti ve herkesi Metios etrafında kenetlenmeye davet etti.

“Hiçbir Yunan vatandaşı fazlalık değil”

BİRLİK Gazetesi tarafından kendisine yöneltilen, “SİRİZANEL hükümeti Batı Trakya’daki Azınlığın sorunlarını çözmeyi buzdolabına kaldırdı, 1993 yılında Miçotakis’in Gümülcine’den söylediği “İsonomia İsopolitia” (kanunlar karşısında eşitlik) anlayış ve uygulaması Nea Dimokratia Partisi’nde halen geçerli mi?” sorusuna ise, “SİRİZANEL değiliz ve olmayacağız. Sadece bunu değil birçok şeyi buzdolabına kaldırdı. Daha birçok şey SİRİZANEL döneminde vaad edildi ama unutuldu. Sorduğunuz bu soru da bölgemizdeki yaşamın düze çıkmasında önemli. Sadece sağlıklı bir ekonominin yeniden yapılanması değil, ancak kurumların ve devletimizin işleyişinin de desteklenmesi lazım. Bunda da hiçbir Yunan vatandaşı fazlalık değil” diyerek soruyu cevapladı.

VİDEO İZLE:  https://www.dailymotion.com/video/x6w24on

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here