Ana Sayfa Batı Trakya Haberler MUSTAFÇOVA BELEDİYESİ YANGINLARA KARŞI HAZIR

MUSTAFÇOVA BELEDİYESİ YANGINLARA KARŞI HAZIR

9
0

İskeçe’nin (Ksanthi) dağlık bölgesi Mustafçova (Miki) Belediyesi, Başkan Cemil Kabza başkanlığında oluşturulan Doğal Afet ve Yangınlara Karşı Sivil Savunma Komisyonu, yaz dönemi toplantısını yaptı.

Belediye meclis toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda özellikle yaz döneminde yangınlara karşı alınacak tedbirler, vatandaşların yangınlara karşı bilgilendirilmesi ve yangın esnasında kurumlar arası koordinasyonun sağlanması konuları ele alındı.

İtfaiye, Polis, Askeriye, Orman Müdürlüğü, Elektrik Kurumu, Doğu Makedonya Trakya Sivil Savunma Müdürlüğü temsilcilerinin bulunduğu toplantıda,  yangın anında kurumlar arası koordinasyonun  nasıl yapılacağı konusu ele alındı.

Mustafçova Belediyesi’ne bağlı köylerde bulunan 65 yangın söndürme noktasındaki teçhizatın tamamına yakını çalışır durumda olduğu, bazı noktalardaki teçhizatın arızalanmış olduğunun tespit edildiği ve belediye yönetimi tarafından en yakın zamanda tamir edileceği belirtildi.

Toplantıda konuşan Başkan Cemil Kabza, belediye olarak özellikle yaz döneminde olası bir orman veya ev yangını sırasında itfaiyenin talimatları doğrultusunda her türlü yardımı yapmaya hazır olduğunu söyledi. “Elimizdeki bütün iş makinaları, imar müdürlüğümüz, işçi ve memurlarımız ile meclis üyelerinden oluşan sivil savunma ekibimiz, itfaiyenin vereceği talimatlar doğrultusunda katkıda bulunmaya hazırdır. Bazı köylerimizdeki yangın noktalarında eksiklikler tespit edildi. Onları en yakın bir zamanda tamir etmeye çalışacağız. Doğa felaketleri ki, bunlardan bir tanesi de yangıları sayabiliriz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz