Ana Sayfa Batı Trakya Haberler MUSTAFA KEMAL ATATÜRK GÜMÜLCİNE’DE ANILDI

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK GÜMÜLCİNE’DE ANILDI

9
0

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 75. ölüm yıl dönümü nedeniyle Gümülcine’de bir tören düzenlendi. T.C.Gümülcine Başkonsolosluğu’nda düzenlenen törene az sayıda soydaş katıldı.

Bir dakikalık saygı duruşuyla başlayan tören İstiklal Marşı ve çocukların okuduğu şiirlerle devam etti. Günün anlamına uygun konuşmayı Muavin Konsolos Murat Ertaş yaptı. Törende Başkonsolos Osman İlhan Şener hazır bulundu. Batı Trakya Türk Azınlığı’nın sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yanısıra Belediye Başkanları ve bazı siyasiler de katıldı. Azınlık Milletvekilleri ise törene katılmayanlar arasındaydı.

Birlik Gazetesi ailesi olarak bu anlamlı günde gazetemizin maddi imkansızlıkları dolayısıyla geçici olarak verdiğimiz aradan sonra yeniden okuyucularımızla ve bizleri sevenlerle destekleyenlerle buluşmanın heyecanı içindeyiz.

Ancak şimdiden belirtmemiz gerekir ki, ilerleyen zaman içerisinde yine ara vermek mecburiyetinde kalmamız halinde siz okuyucularımızdan daha şimdiden özür dileriz. Kendi imkanlarımızın el verdiği sürece sizlerle yine en taze ve güncel haberlerle şu andan itibaren birlikte olmanın sevincini yaşıyoruz.

Ayrı kaldığımız bu zaman içerisinde başta okurlarımız Yunanistan geneli ve Türkiye’deki Üniversitelerde eğitim gören öğrenci kardeşlerimizin bizlere mesajlarıyla destek vermeleri yeniden işimize başlamamızın en büyük etkenlerinden biridir. Öyle ki gençlerimiz batı trakyamızın geleceğidir ve bu anlayışı gözardı edemezdik.  

BİRLİK Gazetesi ailesi olarak ATA’mızı 75. ölüm yıl dönümünde rahmetle anıyor, onun önünde saygıyla eğiliyoruz.

Video izle: http://www.dailymotion.com/video/x1710hp_10-kasim-gumulcine-toren_news  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz