Ana sayfa Batı Trakya Haberler MUSTAFA ALİ ÇAVUŞ: “ATİNA’NIN İLGİSİZLİĞİNE BRÜKSEL’İN İLGİSİNİ ÇEKMEK İSTİYORUZ”

MUSTAFA ALİ ÇAVUŞ: “ATİNA’NIN İLGİSİZLİĞİNE BRÜKSEL’İN İLGİSİNİ ÇEKMEK İSTİYORUZ”

18
0

Dostluk Eşitlik Barış Partisi (DEB) Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde köyleri dolaşmaya devam ediyor. Başkan Ali Çavuş gittiği Uysallı ve Yahyabeyli köylerinde Batı Trakya Türklerine seslenerek, “Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılmakla sadece ülkemiz Yunanistan’ın değil, aynı zamanda AB’nin de dikkatini azınlık üzerine çekmek istiyoruz. Atina’nın ilgisizliğine Brüksel’in ilgisini de çekmek istiyoruz” dedi.

Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Yönetim Kurulu Üyesi Koray Hasan, Genel Başkan Danışmanı Aydın Ahmet, Halkla İlişkiler Birimi’nden Serkan Halil ve Sedat Ali’den oluşan heyet, Uysallı ve Yahyabeyli köylerini ziyaret etti.

“ATİNA’NIN İLGİSİZLİĞİNE BRÜKSEL’İN İLGİSİNİ ÇEKMEK İSTİYORUZ”

Köy kahvehanelerini gezen heyete halk tarafından büyük ilgi gösterildi. Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş yaptığı konuşmalarda, DEB Partisi’nin Avrupa Parlamentosu seçimlerinde yer alacağını, bugüne kadar azınlık sorunlarını duymazlıktan gelenlere, azınlığın feryadına kulak tıkayanlara, biz de buradayız demek istediklerini söyledi.

Zaten ekonomik koşulları kıt olan azınlığın, ekonomik buhran sonrası daha da kötü şartlarla boğuştuğunu, bu yetmezmiş gibi varlığımızı inkâr eden birçok azınlık sorunu ile de meşgul olmak zorunda bırakıldığını anlattı. Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılmakla sadece ülkemiz Yunanistan’ın değil, aynı zamanda AB’nin de dikkatini azınlık üzerine çekmek istediklerini, Atina’nın ilgisizliğine Brüksel’in ilgisini çekmek istediklerini anlattı.

Kendini, çocuklarının yarınını düşünen tüm azınlık insanlarımızın DEB’in bu demokratik seçim girişimini desteklemelerinin yerinde olacağını ifade etti. Gelecek kaygılarının ortadan kalkması için, özde bir birliğin sağlanması gerektiğine inandıklarını, böylece daha güçlü olacaklarını söyledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here