Ana sayfa Batı Trakya Haberler MUSTAFA ALİ ÇAVUŞ: “HAKLARIMI ARAMAKTAN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ”

MUSTAFA ALİ ÇAVUŞ: “HAKLARIMI ARAMAKTAN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ”

14
0

Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş ve ekibi 18 Ocak akşamı Menetler Köyü’nü ziyaret etti. Ali Çavuş, burada gençlere seslendi ve bir de Dr. Sadık Ahmet’in fotografını hediye etti. DEB Partisi’nden bu ziyaretle ilgili basına yazılı bir açıklama gönderildi.

 

DEB PARTİSİ BASIN AÇIKLAMASI

Menetler Ziyareti Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Başkanı Sayın Mustafa Ali Çavuş ve ekibi 18 Ocak akşamı Menetler Köyü’nü ziyaret etti. Ağırlıklı olarak gençlerden oluşan bir toplulukla önce çok sıcak bir ortamda, bir sohbet gerçekleşti. Ardından Genel Başkanımız Menetler gençlerine seslendi. Azınlık haklarımızın geçen süre içinde nasıl elimizden alındığını,anlattı. Nüfus oranına göre gençlerimizin resmi dairelerde istihdam edilmesi konusunda bugüne kadar hiç bir adım atılmadığını, hatta en basit avcılar kulübünde bile üyelerin çoğunluğu Türklerden olmasına rağmen, bir Türk çalışanın bulunmamasını çok düşündürücü bulduğunu dillendirdi. Azınlık insanının bu devleti sevmek istediğini, bugüne kadar hiç bir konuda isyan etmeyerek, zaten sevgisini kanıtladığını, ancak bunları görmek istemeyen gözlerin hâlâ görmediğini anlattı. Kimliğimizin inkârı ile bizleri çok üzen bu ülkeye, bugüne kadar hep sadık kaldığımızı ve kalmaya da devam edeceğimizi, ama demokratik kurallar ve yasalar çerçevesinde haklarımızı aramaktan da asla vazgeçmeyeceğimizi, herkesin bilmesini istiyoruz dedi.

Partimizin yeni yapılanmasına gün geçtikçe mevcut desteğin katlanarak arttığını, bu artışın her geçen gün bir çığ gibi büyüyeceğine olan inancımızın tam olduğunu anlattı. Ülkenin şu an yaşadığı ekonomik sıkıntıyı azınlık insanının çok daha kuvvetli hissettiğini, ancak öncesinden de azınlığın durumunun bugünden pek farklı olmadığını, son dönemde bölgede hayvancılığın iyi bir getirisi olduğunu ve insanımızın buradan bir çıkış noktası yakalayacağını söyledi.

Konuşma sonrasında DEB Partisi Genel Başkanı, Sayın Mustafa Ali Çavuş önceden verdiği bir sözü yerine getirerek, partimizin kurucusu Sayın Dr. Sadık Ahmet’in manevi değeri yüksek olan bir fotografını Menetler Köyü’ne hediye etti. Ayrıca Menetler Köyü gençlerinden halihazırda asker adayı olan İbrahim Hüseyin’e bir hediye verdi.

DEB Partisi olarak bu ziyretten çok mutlu ve umutlu ayrıldık.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here