Ana sayfa Batı Trakya Haberler MUSTAFA ALİ ÇAVUŞ: “ESKİ CUMHURBAŞKANI STEFANOPOULOS’UN HAYATINI KAYBETMESİNİ ÜZÜNTÜYLE KARŞILADIM”

MUSTAFA ALİ ÇAVUŞ: “ESKİ CUMHURBAŞKANI STEFANOPOULOS’UN HAYATINI KAYBETMESİNİ ÜZÜNTÜYLE KARŞILADIM”

27
0

DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş Yunanistan eski Cumhurbaşkanı Stefanopulos’un hayatını kaybetmesinden dolayı yazılı bir taziye mesajı yayınladı.

Ali Çavuş mesajında, “Eski Cumhurbaşkanı Sayın Kostis Stefanopoulos’un hayatını kaybetmesini üzüntüyle karşıladım. Ülkemiz Yunanistan’a Milletvekili, Bakan ve Cumhurbaşkanı olarak büyük hizmetlerde bulunmuş bir siyaset ve devlet adamı olarak tarihteki yerini aldı” ifadelerine yer veriyor.

Taziye mesajı:

“Eski Cumhurbaşkanı Sayın Kostis Stefanopoulos’un hayatını kaybetmesini üzüntüyle karşıladım. Ülkemiz Yunanistan’a Milletvekili, Bakan ve Cumhurbaşkanı olarak büyük hizmetlerde bulunmuş bir siyaset ve devlet adamı olarak tarihteki yerini aldı.

Azınlığımız, Yunanistan ve Türkiye arasındaki ilişkilerin gelişmesiyle azınlığın iki ülke arasında önemli görevler üstleneceğine inanan ve bunu ifade eden eski Cumhurbaşkanı Kostis Stefanopoulos’u bu düşüncesiyle hatırlayacaktır.

Şahsım ve partim adına eski Cumhurbaşkanı Stefanopoulos’un vefatından dolayı duyduğum üzüntüyü belirtir, yakınlarına ve halkımıza taziyelerimi iletirim.”

Saygılarımla

Mustafa Ali ÇAVUŞ

DEB Partisi Genel Başkanı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here