Ana Sayfa Batı Trakya Haberler MUSTAFA ALİ ÇAVUŞ BRÜKSEL’DE EFA BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

MUSTAFA ALİ ÇAVUŞ BRÜKSEL’DE EFA BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

16
0

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Avrupa Hür İttifakı (European Free Alliance) EFA’nın DEB Partisi’ni davet etmesi üzerine Brüksel’e gitti.

EFA Başkanı François Alfonsi, EFA Direktörü Günther Dauwen ve EFA’nın Politika Danışmanı Eva Bidania Ibargutxi ile DEB Partisi heyetinin gerçekleştirdiği görüşme çok olumlu geçti. DEB Partisi geçen yıl EFA’ya üyelik başvurusunda bulunmuş, ancak iki kurum da Avrupa Parlamentosu seçimlerine ağırlık verdiği için görüşmeler sonbahara ertelenmişti.

İki taraf için olumlu geçen görüşmede, Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş AP seçimleri ile azınlık ve vatandaşlık hakları bağlamında mevcut sıkıntıları anlattı. Ayrıca eğitimde yaşanan skandal gelişmeleri EFA yetkililerine örnekleriyle izah etti. Son olarak EFA Başkanı François Alfonsi’ye ve EFA heyetine davetleri için teşekkür eden Genel Başkan, François Alfonsi’nin EFA Başkanı seçilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve tebrik etti. Ayrıca Alfonsi ‘nin bir yıl önce DEB Partisi onur üyeliği kartını kabulünde çektirilmiş ve iki başkanın yer aldığı çerçeveli bir fotoğrafı, Mustafa Ali Çavuş EFA Başkanı Alfonsi’ye takdim etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz