Ana Sayfa Batı Trakya Haberler MÜFTÜ ŞERİF: “DOSTLUKLAR VARKEN DÜŞMANLIKLARA GEREK YOK”

MÜFTÜ ŞERİF: “DOSTLUKLAR VARKEN DÜŞMANLIKLARA GEREK YOK”

26
0

Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Dimetoka’da (Didimotiho) bir dini törende karşılaştığı Didimotiho-Orestiada-Soufli Mitropoliti Damaskinos ile ayak üstü sohbet etti. Müftü Şerif sohbetinde, “dostluklar varken düşmanlıklara gerek yok” diyerek aslında son zamanlara etrafımızda yaşanan olumsuzluklara bir bakıma cevap vermiş oldu. Müftü İbrahim Şerif Dimetokalı çocuklar tarafından sevgi gösterisi ve çiçeklerle karşılandı.

Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Dimetoka’da yaşayan soydaşımızın vefat eden eşi için okuttuğu Mevlid törenine katılarak başsağlığı dileklerini iletti. Dimetoka’da bulunan Çarşı Camii’nde düzenlenen Mevlid törenine katılan Müftü Şerif, burada taziye dileklerini iletmek üzere bulunan Didimotiho-Orestiada-Soufli Mitropoliti Damaskinos ile kapıda karşılaşarak sohbet etme fırsatı buldular. İki değişik dine mensup din adamının insanlık ve halklar arasındaki dostluğa yönelik temennilerde hemfikir oldukları görüldü. 

Müftü İbrahim Şerif Mevlid töreninin ardından Dimetoka’da bulunan ve restore çalışmaları devam eden Yıldırım Beyazıt Camii’ni ziyaret ederek yapılan restore çalışmalarını yakından inceledi. Müftü Şerif, Balkanların en eski ve tarihi camilerinden biri olan Yıldırım Beyazıt Camii’nin ülkemiz Yunanistan’ın kültür mirası açısından bir zenginlik olduğunu ve restore çalışmalarını olumlu bir gelişme olarak bulduğunu dile getirdiği belirtiliyor.

 

 

  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz