Ana Sayfa Batı Trakya Haberler MÜFTÜ METE: “KULLANDIĞIM İFADELER, İSRAİL’İN YAPTIĞI HAKSIZLIK VE SOYKIRIMI ELEŞTİREN İFADELERDİR”

MÜFTÜ METE: “KULLANDIĞIM İFADELER, İSRAİL’İN YAPTIĞI HAKSIZLIK VE SOYKIRIMI ELEŞTİREN İFADELERDİR”

24
0

İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete yayınladığı yazılı basın açıklamasında, son günlere hakkında çıkan gerçeklik dışı söylemlerine cevap verdi. Müftü Mete, “Takriben iki sene önce Filistin halkı için yapılan bir kermeste halka açık konuşmada, İsrail’e eleştirel bazı ifadelerim olmuştu. Kullandığım ifadeler, İsrail’in yaptığı haksızlık ve soykırımı eleştiren ifadelerdir” dedi.   

AÇIKLAMA

Takriben iki sene önce Filistin halkı için yapılan bir kermeste, İsrail’in Filistin halkına yaptığı zulümlerin yarattığı duygusal yoğunlaşma neticesinde yapmış olduğum halka açık konuşmada, İsrail’e eleştirel bazı ifadelerim olduğunu, konunun tekrar gündeme gelmesiyle tespit etmiş bulunmaktayım.

Kullandığım ifadeler, İsrail’in yaptığı haksızlık ve soykırımı eleştiren ifadelerdir. Musevi Cemaatinin tümünü kastetmek yanlış bir düşüncedir. Lakin Musevi Cemaatini rencide eden istemeden kullandığım o ifadelerimdem dolayı, özrü bir erdem bilirim.

Saygılarımla.

Ahmet METE

İskeçe Müftüsü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz