Ana Sayfa Batı Trakya Haberler MÜFTÜ METE İSTANBUL’DA DERNEĞİ ZİYARET ETTİ

MÜFTÜ METE İSTANBUL’DA DERNEĞİ ZİYARET ETTİ

22
0

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, BTTDD Genel Merkezini ziyaret etti.

İstanbul’da bulunan Sayın Mete’nin, Genel Merkezi ziyaretinde Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin ve Teşkilat Başkanı Musa Yurt tarafından ağırlandı. Ziyarette Zeytinburnu Şube Başkanı Besim İsmailbaşa, Zeytinburnu Şube Eski Başkanı Sinan Türkmen ve İskender Fehmioğlu’da bulundu.

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin öncelikle BTTADK Başkanı ve İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’nin BTTDD Genel Merkezini ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Devamında da geçtiğimiz günlerde yaşanan ve Sayın Mete’ye yönelik şahsı ile ailesini de içine alan, İskeçe’deki din görevlisinin kaçırılması ve tehdit olayından duyduğu üzüntüyü paylaşarak “Olayın basına yansımasından sonra BTTDD Genel Merkezi olarak yaptığımız yazılı basın açıklamasında da değindiğim gibi birileri Batı Trakya’da, kapalı kapılar arkasında kaleme alınan bazı senaryoları faaliyete sokmaya ve Batı Trakya Türk azınlığını galeyana getirmeye, korku yaratmaya ve iki toplum arasında kin ve nefret tohumları ekmeye çalışmaktadır.

Ama bunu başaramayacaklar, yaşanan olaydan üzüntü duymamıza rağmen bizleri korkutamayacaklar ve hepsinden önemlisi kendilerini “Trakya’nın Bekçileri” diye adlandıran bu faili meçhul grup şunu çok iyi bilmelidir Batı Trakya’da yaşayan ne azınlığın, ne de çoğunluğun bekçiye ihtiyacı yoktur” dedi.

Ahmet Mete’de, İstanbul’a çeşitli ikili ziyaretler ve toplantılar için geldiğini bu esnada da her zaman evi olarak gördüğü Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Merkezini de ziyaret etmek istediğini belirtti. Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin ve ekibine seçildikleri günden beri yürüttükleri  çalışmalar için de ayrıca tebrik etti.

Batı Trakya Türk toplumu olarak da bu güne kadar çok farklı badireler atlattıklarını ve bu gün yaşananların da azınlığın hak arama mücadelesinde en ufak bir etkisi olmayacağının bilinci ile rahat olduğunu, şahsı ve ailesi için ortaya konan tehditlerin de kendisini hiç korkutmadığını belirtti.

Sayın Mete, kendisi için bu yaşanan olayın çok büyük önemi olmadığının, Batı Trakya Türk toplumu olarak çok daha ciddi sorun ve sıkıntılarla karşı karşıya olduklarına, daha alınacak çok yolun ve çözülecek bir çok sorunun olduğuna değinerek “Batı Trakya Türk toplumu olarak sorunlarla mücadelede bu güne kadar yılmadığımız gibi bundan sonrada yılmayız” dedi.

Daha sonra karşılıklı sohbetle geçen ziyarette en kısa sürede tekrar bir araya gelinmesi temennisi ile son buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz