Ana sayfa Batı Trakya Haberler Müftü Ahmet Mete Bursa’da Kur’an-ı Kerim Ziyafetinde Buluştu

Müftü Ahmet Mete Bursa’da Kur’an-ı Kerim Ziyafetinde Buluştu

2
0

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi ile Çiftehavuzlar Lokali’nin ortaklaşa olarak bu yıl dokuzuncusunu düzenledikleri Kur’an-ı Kerim Ziyafeti ve Mevlidi-i Şerif, 28 Nisan Pazar günü Fatih- Çiftehavuzlar Kapalı Pazar Alanın’ da büyük bir katılım ile gerçekleşti.

Bu yılki programın onur konuğu olan İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’nin alana gelişi ile başlayan program öğle namazının eda edilmesinden sonra Osmangazi Belediyesi Semazen Ekibinin büyük beğeni toplayan gösterisi ile devam etti.

Yaklaşık olarak iki bin hemşerimizin teşrif ettiği 9. Kur’an-ı Kerim Ziyafeti Ve Mevlid-i Şerif’ te konuklara hoş geldiniz diyen BTTDD Bursa Şube Başkanı Dr. Ali Eminlatif geleneksel hale gelen Çiftehavuzlar Kur’an-ı Kerim Ziyafeti ve Mevlid-i Şerif etkinliğine her yıl daha fazla katılım gösteren hemşerilerine teşekkür ederek bu yıl onur konuğu olan İskeçe Müftüsü Ahmet Mete’nin davetlerini kırmayarak Bursa’da bulunmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Anavatanda yaşayan Batı Trakyalıların sorunlarının büyük oranda aşıldığını belirten Başkan Ali Eminlatif, bundan sonra Batı Trakya’ da yaşayan insanlarımızın sorunları için çözüm yolları üretmeleri gerektiğini ifade etti.

Alanda bulunan hemşerilerine Batı Trakya’dan getirdiği selam ile hitap eden İskeçe Müftüsü Ahmet Mete de BTTDD Bursa Şubesi’nin davetinin kendisi için önemli olduğunu belirterek, Bursa’da yaşayan Batı Trakyalılar ile bir arada bulunmaktan son derece memnun olduğunu ifade etti. Uzun zamandır Bursa’ya gelmek istediğini belirten Mete, son dönemde Batı Trakya Halkı üzerinde artan baskılara işaret ederek Batı Trakya’da yaşayanların Anavatanda olan hemşerilerinden beklentilerini ayrıntıları ile alanda bulunanlara iletti. Batı Trakya’ da Müslüman Türk Toplumu’nun bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sürekli olarak mücadele içinde olacağını belirten İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, Batı Trakya Davasına katkı koyan Sadık Ahmet, Mustafa Canbaz gibi isimlerin yanında Mehmet Emin Aga’nın da hiçbir zaman unutulmaması gerektiğini belirterek, Batı Trakya Davası’nın sen ben demeden Batı Trakya Müslüman Türk Toplumu adına sürdürülmesi gerektiğini ifade etti.

Kur’an-ı Kerim Ziyafeti ve Mevlid-i Şerif’i eda eden İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, İstanbul İSTOÇ Camii İmam Hatibi Mustafa Kızılcaoğlu, İstanbul Fatih Camii İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu, İstanbul Eminönü Camii İmam Hatibi Ferruh Muştuer ile Bursa Şehreküstü Camii İmam Hatibi M. Lütfü Taşçı’nın katılanlara gerçek bir Kur’an-ı Kerim ziyafeti yaşattığı etkinlikte BTTDD Bursa Şubesi ve Çiftehavuzlar Lokali tarafından misafirlere pilav, ayran, helva ile birlikte geleneksel Batı Trakya Şerbeti de ikram edildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here