Ana Sayfa Avrupa ve Balkanlar MÜSİAD EDİRNE’DE

MÜSİAD EDİRNE’DE

16
0

Ülkemizde iş dünyasının önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biri olan Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Edirne’de teşkilatlanıyor. Edirne’de şube açmaya hazırlanan Müsiad ilk toplantısını yaptı. Müsiad Genel Merkezinden yetkililerle birlikte Edirne merkez ve ilçelerinden yaklaşık kırk kişilik bir heyetin bir araya geldiği yemekli toplantı gerçekleştirildi. Edirne’de bir restoranda düzenlenen toplantıda Edirne’nin güçlü bir sivil toplum kuruluşu olan Müsiad’a ihtiyacı olduğu hususunda ortak bir fikir birliğine varıldı.

Toplantıda konuşan Müsiad Genel Merkez yönetim kurulu üyesi ve teşkilatlanma başkan yardımcısı Soner Meşe Müsiad’ın, Türkiye’nin ve dünyanın her yerinde var olan güçlü bir sivil toplum kuruluşu ve geniş bir aile olduğunu belirterek “Müsiad çok üye yapmak amacıyla yola çıkan bir kurulış değil. Biz, Müsiad üyesi olmak için değil, Müsiadlı olmak için gelinmesini istiyoruz. Hassasiyetlerimize uygun olarak, sayısal çokluktan ziyade ticari ve kişisel itibarı önemsiyoruz. Bugünden itibaren Müsiad tüm teşkilatıyla Edirne’nin yanında olacaktır” dedi.

Sorunların Kaynağı Dış Güçler

Gündeme dair de önemli açıklamalarda bulunan Soner Meşe “Bugün yaşanan sıkıntıların tek sebebi, Türkiye’nin, bölgesinde ve dünyada ekonomik ve siyasi itibarının güçlenmesini hazmedemeyen dış güçlere karşı dik durması ve İsrail’e ilk defa ‘Sen katilsin’ diyebilmesidir” dedi.

Bugünden itibaren Müsiad’ın tüm teşkilat yapısının Edirne ile birlikte olacağını belirten Soner Meşe, genel merkez kararıyla Edirne temsilcisi olarak Av. Şükrü Çeşme’nin atandığını kaydetti.

İki Markanın Buluşması

Toplantıda konuşan Av. Şükrü Çeşme, güçlü bir sivil toplum kuruluşu olarak hem Müsiad’ın, hem de medeniyetimizin önemli kültür havzalarından biri olan Rumeli kültür havzasının merkezi olan Edirne’nin birer marka olduğunu belirterek “Bugün, bu iki markanın buluşmasına tanıklık ettiğimiz tarihi bir günü yaşıyoruz” dedi.

Her kesimden seçkin bir toplulukla bir arada olduklarını söyleyen Çeşme, katılımcılara teşekkür ederek, herhangi bir siyasi parti veya oluşum gözetmeksizin Müsiad’ın ilkeleri istikametinde en kısa sürede Edirne’de temsilcilik ve şube açma çalışmalarını tamamlayacaklarını kaydetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz