Ana sayfa Batı Trakya Haberler MÜFTÜ İBRAHİM ŞERİF “AVRUPA AVRUPA DUY SESİMİZİ” BAYRAĞINI ELİNE ALDI DİYE POLİSE...

MÜFTÜ İBRAHİM ŞERİF “AVRUPA AVRUPA DUY SESİMİZİ” BAYRAĞINI ELİNE ALDI DİYE POLİSE İFADE VERDİ

28
0

Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif,Avrupa Avrupa duy sesimizi” bayrağını eline aldı diye Gümülcine’de polise ifade verdi.

Müftü İbrahim Şerif, 23 Ocak Pazartesi günü savcılığın talimatı üzerine Gümülcine Emniyet Müdürlüğü’ne giderek polise ifade verdi. Müftü Şerif, Ocak 2016’da DEB Partisi’nin Gümülcine’deki yeni genel merkezinin açılışı sırasında yaptığı konuşma nedeniyle ifadeye çağrıldı.

Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif konuyla ilgili olarak yerel Gündem gazetesine yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Bundan bir süre önce de DEB Partisi genel merkezinin açılışıyla ilgili ifadeye çağrılmıştım.

“İfadeye çağrılma sebebi bir yıl önce DEB Partisi Genel Merkezi’nin açılışında yaptığım konuşma ve bu konuşma sırasında elime aldığım bir bayrak. Böylece 2017 yılının ilk ifadesini bu yıl Gümülcine Emniyet Müdrülüğü’ne verdiş olduk. Son zamanlarda bu gibi durumlarla çok sık karşılaşmaya başladık. Malumunuz DEB Partisi’nin yeni binasına taşınmasından sonra, burada bir açılış töreni düzenlendi. Ben de o açılışa katılmış ve konuşma hakkı verildiğinde de konuşma yapmıştım. O gün açılışa gelenler arasında Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu’nun başkanlığını yapmış olan, Almanya’da mücadeleler vermiş olan Cafer Alioğlu ağabeyimiz de vardı. Konuşmamı yaparken elinde tuttuğu DEB Partisi ve Avrupa Birliği amblemleri olan ve ‘Avrupa Avrupa Duy Sesimizi’ diye yazan bir afiş vardı. Ben de onu alıp ‘Yıllar önce Almanya’da soydaşlarımız sesimizi Avrupa’ya duyurmaya çalışıyordu. Şimdi de durum aynı. Sesimizi Avrupa’ya duyurmaya çalışıyoruz. Haksızlıkları haykırıyoruz’ demiştim. Bugünkü ifadede bana elime aldığım ve salladığım bu panonun ne olduğunu sordular.

Emniyetteki polis bana, ‘Bu neyin bayrağı ne anlam taşıyor’ şeklinde bir soru yöneltti. Bunun bir afiş olduğunu ve üzerinde DEB Partisi’nin amblemi ve Avrupa Birliği’nin amblemi olduğunu ve afişte ‘Avrupa Avrupa duy sesimizi’ yazısının yazdığını söyledim. Benim orada söylediğim; geçmişte Avrupa’da çalışan işçi kardeşlerimizle bulundukları bölgelerde baskıları dile getirmek için yaptıkları yürüyüşlerde de, ‘Avrupa Avrupa duy sesimizi’ yazılı afişlerle gezmişlerdi. Yaptığım konuşmada bu durumun benzerliğini anlatmaya çalıştım. Tabii şunu da belki söylemek gerekiyor. Bundan bir süre önce de DEB Partisi genel merkezinin açılışıyla ilgili ifadeye çağrılmıştım. O zaman da hangi sıfatla beni o açılışa davet edildiğim sorulmuştu.” 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here