Ana Sayfa Batı Trakya Haberler MÜFTÜ AHMET METE TÜRKİYE’DE TEMASLARDA BULUNDU

MÜFTÜ AHMET METE TÜRKİYE’DE TEMASLARDA BULUNDU

13
0

İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, 13 Nisan 2012 Cuma günü davetli olduğu bir dizi etkinliklere katılmak ve temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gitti. İlk olarak İstanbul’da Sultanahmet Camii’nde Cuma namazına müteakip T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın davetlisi olarak, Kutlu Doğum Haftası çerçevesine Ayasofya Camii’nde açılışı gerçekleşen “Lisan-ı Hat ile Aşk-ı Nebi Hilye-i Şerif Sergisi”ne katıldı.

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s.)’in fiziksel özelliklerinin hat sanatıyla levhalara yazılmasından oluşturulan hilye-i şeriflerin sergilendiği bu sergide; Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Bulgaristan Başmüftüsü ve Karadağ Diyanet İşleri Başkanı’nın yanı sıra bir çok yetkili katıldı.

Serginin açılışından sonra Müftü Mete, İstanbul’da çeşitli okullarda tahsillerine devam eden Batı Trakyalı öğrencilerle görüştü, dertlerini dinledi ve onlara geleceğe yönelik bir takım tavsiyelerde bulundu.

 

Müftü Ahmet Mete, 14 Nisan Cumartesi günü İstanbul Sinan Erdem Kapalı Spor Salonu’nda, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın düzenlediği “Kutlu Doğum Açılış Etkinliği”ne katıldı. Bu açılış törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, milletvekilleri, Balkan ülkeleri müftüleri ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

 

Müftü Mete 15 Nisan Pazar günü de İpsala Müftülüğü’nün davetlisi olarak Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde halkın geniş katılımıyla gerçekleştirilen “Kutlu Doğum Etkinliği”ne katldı. Mete bu etkinlikte selâmlama konuşmasıyla halkın aminleri eşliğinde törenin sonunda dua yaptı.

 

Üç günlük Türkiye ziyareti sırasında yaptığı görüşmelerden memnun ayrılan Müftü Ahmet Mete, Batı Trakya’ya geri döndü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz