Ana Sayfa Batı Trakya Haberler MİLLETVEKİLİ HACIOSMAN, TARIM KALKINMA VE GIDA BAKANI YORGOS KARASMANİS’İ ZİYARET ETTİ

MİLLETVEKİLİ HACIOSMAN, TARIM KALKINMA VE GIDA BAKANI YORGOS KARASMANİS’İ ZİYARET ETTİ

16
0

Rodop Milletvekili Ahmet Hacıosman, bugün 3 Temmuz Perşembe günü yeni Tarım Kalkınma ve Gıda Bakan’ı Yorgos Karasmanis’i makamında ziyaret etti.

Milletvekili’nin Tarım Bakanlığı’na yapmış olduğu ziyaret, yeni göreve gelmesi hasebiyle, Sayın Bakan’a başarılar dilemek ve bütün üreticilerimizin büyük merakla beklediği (tütün, pamuk ve diğer ürünlerdeki) primlerin önümüzdeki 2014-2020 yıllarıarasında uygulanacak olan Yeni Ortak Tarım Politikası (NEA KAP) ile nasıl şekilleneceği konusunu görüşmek ve bu konu hakkında bilgi edinmek amacıyla gerçekleşti.

Milletvekili, yeni Tarım Bakanı’na bölgemizde 6.000’i aşkın tütün üreticisinin bulunduğunu bildirmiş ve kendisinin bu üreticiler için gerek Meclis’te gerekse Komisyon’larda büyük mücadele verdiğini dile getirmiştir.

Milletvekili Tarım Bakanı’ndan, şuan şekillenmekte olan ve 2014-2020 yıllarını kapsayacak olan Yeni Ortak Tarım Politikası çalışmalarında tütün üreticilerinin mağdur olmamasını, primlerin kendilerini memnun edecek şekilde biçimlendirilmesini ve primlerin sadece aktif tütün üreticileri için devam etmesini istedi.

Aynı zamanda pamuk üreticilerinin ve diğer üreticilerin de prim haklarının üreticileri tatmin edecek şekilde olmasını talep etti.

Milletvekili, Tarım Bakanı’ndan önümüzdeki süreç içerisinde Meclis ve Komisyon’larda konunun görüşülüp tartışılmasını ve bilgilendirilmesini istedi.

Milletvekili ayrıca bütün bu talep ve isteklerini yazılı olarak da bugün bizzat Sayın Bakan’a sundu.

Tarım Bakanı da kendisine, bugünlerde üreticilere verilecek olan primlerle ilgili çalışma içerisinde olduklarını ve üreticileri tatmin edecek şekilde çalıştıklarını, önümüzdeki günlerde de konuyla ilgili Meclis’e bilgi verecekleri belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz