Ana sayfa Batı Trakya Haberler MİLLETVEKİLİ HACIOSMAN DOĞU MAKEDONYA VE TRAKYA BÖLGESİ BESİCİLERİ TEMSİLCİLERİYLE TOPLANDI

MİLLETVEKİLİ HACIOSMAN DOĞU MAKEDONYA VE TRAKYA BÖLGESİ BESİCİLERİ TEMSİLCİLERİYLE TOPLANDI

27
0

Batı reakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı Rodop PASOK Milletvekili Ahmet Hacıosman, 27 Ocak Cuma günü, Rodop, İskeçe, Drama ve Kavala İli besicilerinin temsilcileriyle, Gümülcine’deki bürosunda bir toplantı gerçekleştirdi.

Besicilik sektörünü derinden etkileyen ve ülkemizde sektörün her tür kalkınma imkanına engel teşkil eden kriz, toplantının temel konusu oldu.

Bir saatten fazla süren toplantıda, besiciler, sektörün yaşadığı sıkıntıları ayrıntılı bir şekilde Milletvekiline aktardı ve bu sorunların çözüme ulaşması yönünde kendisinden girişimde bulunmasını istediler. Toplantıda ayrıca, Doğu Makedonya ve Trakya Bölgesi besicileri için piyasalara yeni açılımlar sağlayacak, işbirliği olanakları da konuşuldu.

 

Son derece dostane bir ortamda gerçekleşen toplantı esnasında, Milletvekili, ziyaretleri ve sundukları bilgilerden dolayı besicilere teşekkür etti ve bölgemizin ekonomik bütünlüğü açısından besiciliğin önemine dikkat çekti. Son olarak Milletvekili, bölge düzeyinde kurulacak işbirlikleriyle sorunlara kesin ve esaslı çözümler sunacak faaliyetlerin oluşması sağlanarak, besicilik sektörüne yeni kalkınma ufuklarının da açılacağını belirtti.

Toplantı sonrasında, her iki taraf da toplantıdan duydukları memnuniyeti dile getirirken, somut öneri ve girişimleri konuşmak amacıyla randevularını ileri bir tarihe yenilediler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here