Ana Sayfa Batı Trakya Haberler MİLLETVEKİLİ HACIOSMAN ATİNA’DA, EĞİTİM VE DİN İŞLERİ BAKANLIĞI’NA GİTTİ

MİLLETVEKİLİ HACIOSMAN ATİNA’DA, EĞİTİM VE DİN İŞLERİ BAKANLIĞI’NA GİTTİ

13
0

Rodop Milletvekili Ahmet Hacıosman, 18 Haziran Çarşamba günü, eğitim konularını görüşmek üzere Atina’da bir dizi temas ve toplantılar gerçekleştirdi.

Milletvekili ilk olarak, Eğitim ve Din İşleri Bakanı Andreas Loverdos’u  makamında ziyaret etti.

Nezaket ziyareti çerçevesinde gerçekleşen görüşme esnasında, yeni göreve gelmesinden dolayı Sayın Loverdos’u tebrik ederek, görevinde başarılar diledi.  

Gerçekleşen bu görüşmede, bölgemizin eğitim konuları hakkında, Eğitim Bakanı’nı  ayrıntılı bir şekilde bilgilendiren milletvekili, kendisine konuyla ilgili geniş ve detaylı bir sunumda bulundu.

Azınlık eğitimi konularına ayrıca yer verilen toplantıda, milletvekili, Azınlık eğitiminin içinde bulunduğu durumu Bakan’a detaylı bir şekilde aktardı, konuyla ilgili görüş ve önerilerini sundu.

Azınlık eğitimi sorunlarının iyileştirilmesi ve  çözüme ulaştırılması yönünde Bakan’ın işbirliğini ve girişimlerini talep eden milletvekili, konunun daha detaylı ve etraflıca değerlendirilebilmesi için, ilerleyen günlerde bir toplantı yapılmasını istedi.

Milletvekili Ahmet Hacıosman aynı gün, Eğitim ve Din İşleri Bakanlığı’nda gerçekleşen, eğitim konularının görüşüldüğü toplantıya katıldı.

Eğitim ve Din İşleri Bakan Yardımcıları Aleksandros Dermencopulos ve Konstandinos Kukodimos ile ayrı ayrı gerçekleşen toplantılara, milletvekili Ahmet Hacıosman’ın yanı sıra, Eğitim Bakanlığı Din İşleri Genel Sekreteri Yorgos Kalancis ve Doğu Makedonya ve Trakya Eyalet Eğitim Müdürü Savvas Melisopulos katıldı.

Eğitim konularının görüşüldüğü geniş çaplı toplantıda, Azınlık eğitimi sorunları ve öneriler masaya yatırıldı, önümüzdeki zaman zarfında yapılması gereken girişimler değerlendirildi.

Ayrıca, önümüzdeki süreçte Azınlık eğitimi sorunları ve önerilerin tekrar ele alınıp, detaylı ve kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesi kararlaştırıldı.     

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz