Ana Sayfa Batı Trakya Haberler MİLLETVEKİLİ AYHAN KARAYUSUF GÜMÜLCİNE ATE BANK YETKİLİLERİYLE GÖRÜŞTÜ

MİLLETVEKİLİ AYHAN KARAYUSUF GÜMÜLCİNE ATE BANK YETKİLİLERİYLE GÖRÜŞTÜ

12
0

30 Temmuz 2012 tarihinde SYRİZA Milletvekili Ayhan Karayusuf ve SYRİZA İl Örgütü ATE BANK Gümülcine (Komotini) Şube Müdürü ve banka çalışanlarıyla görüştü.

 

ATE BANK Artık Kağıt Üzerinde Yok

 

SYRİZA Rodop Milletvekili Ayhan Karayusuf ATE BANK müdürü ve çalışanlarıyla yaptığı görüşme sonrası, Rençper Bankası olarak bildiğimiz ATE BANK’ın Pireos Bankası’na satılması şeffaf olmayan koşullarda gerçekleşmiş olduğunu, Merkez Bankası’nın  ATE BANK’ın çalışma iznini iptal ettiğini ve bu durumda ATE BANK’ın fiilen var olduğunu ve kağıt üzerinde olmadığını, belirtti.

 

SYRİZA Halkı Zedeleyen Politikalara Boyun Eğmeyecektir

 

Ayhan Karayusuf, ATE BANK’ın satışı ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Geçen Cuma, ATE BANK’ın zarar ettiği gerekçesiyle Pireos Bankası’na satısı ya da bir başka deyişle devredilmesi kararı mecliste tartışılmadan resmi gazetede yayınlandı. Hükümetin bu tutumu hem parlamentoya hem de Yunan halkına karşı saygısızlıktır, skandaldır. Bu olumsuz gelişmeler sonrası ben ve partimizin il örgütünden arkadaşlar ATEBANK’ın Gümülcine şubesi yetkilileriyle ve banka çalışanlarıyla bir görüşmede bulunduk. Onların da bu durumdan rahatsız olduklarını söyleyebilirim.

Hükümetin bu tür davranışlarda bulunması, devlet servetinin yağmalanmasına ve halkın yoksun bırakılmasına yönelik gizli bir süreç içerisinde olduğunu göstermektedir.

 

ATE BANK konusunda büyük bir yolsuzlukla karşı karşıyayız. Bu yolsuzluk 3 ortaklı hükümet ile banka patronları arasındadır. Bu durumda bizi yönetenlerin yalnız üç parti başkanlarının olmadığını, bankacıların da hükümetin içinde olduğunu görüyoruz.

 

Bizim için tarım ve tarım ekonomisi kalkınmanın olmazsa olmazıdır. Bu yüzden çiftçimizin güvencesi olan ATE BANK’ın devlet kontrolü altında kalması için gerek meclis içinde gerekse meclis dışında tüm gücümüzle mücadele edeceğiz ve her zaman da SYRİZA partisi olarak çiftçimizin yanında olacağız.” dedi.

 

Karayusuf, son olarak da üçlü koalisyon hükümetinin bugün Troyka’nın emirlerini kayıtsız şartsız yerine getirmekten başka bir rolü olmadığını hatırlatarak, bu duruma da boyun eğmeyeceklerini, hükümetin halk karşıtı politikalarına karşılık ana muhalefet partisi olarak sert tavır almaya devam edeceklerini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz