Ana sayfa Yunanistan Haber Mitarakis’e Kumçiftliği’nde Yumurtalı Karşılama

Mitarakis’e Kumçiftliği’nde Yumurtalı Karşılama

0
0

Mitarakis’i Kumçiftliği (Orestiada) bölgesi halkı sözlü protestolar ve yumurta atarak karşıladı.

Yunanistan Göç ve İltica Bakanı Notis Mitarakis’i Kumçiftliği (Orestiada) bölgesi halkı sözlü protestolar ve yumurta atarak karşıladı. Yüzlerce bölge insanı Kumçiftliği Belediyesi önünde toplandı ve Meriç (Evros) bölgesinde Seymen (Filakio) köyünde bulunan mültecilerin ilk Kabul ve Tanımlama Merkezi’nin genişletilmesine karşı protesto eylemi gerçekleştirdi.

Dışarıda kalabalık Miçotakis hükümeti aleyhine sloganlar atarken, Bakan Mitarakis içeride belediye başkanı ve bölge siyasetçilerine hükümetin Seymen köyündeki mültecilerin ilk Kabul ve Tanımlama Merkezi hakkında planını açıklıyordu.

Kalabalık ısrarla belediye dışında Bakan Mitarakis’i bekledi, zaman geçtikçe sinirler gerildi ve bölgeye sevk edilen çevik kuvvet ekipleri ve polisler Bakan Mitarakis’i Belediye binasından adeta gizli kaçırırcasına bir çip araca bindirerek uzaklaştırdılar.

Buradan Seymen köyündeki mültecilerin ilk Kabul ve Tanımlama Merkezi’ne geçen Bakan Mitarakis’i burada da kalabalık bekliyordu ve protestolar burada da sürdü.

Burada Merkez yetkilileriyle görüşen Bakan Mitarakis aldığı bilgiler ve verdiği tallimatlarla Dedeağaç havalimanından Atina’ya uçmak üzere bölgeden ayrıldı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here