Ana sayfa Batı Trakya Haberler MİLLETVEKİLLERİNDEN “ACI REÇETE”YE 229 “EVET”, 64 “HAYIR” VE 6 ÇEKİMSER

MİLLETVEKİLLERİNDEN “ACI REÇETE”YE 229 “EVET”, 64 “HAYIR” VE 6 ÇEKİMSER

21
0

Yunanistan’da Milletvekilleri “acı reçete”ye 229 “EVET”, 64 “HAYIR” ve 6 “çekimser” oyu kullandı.

Yeni önlem paketinin yapıldığı oylamada SYRİZA’nın Azınlık Milletvekilleri Mustafa Mustafa, Ayhan Karayusuf ve Hüseyin Zeybek de EVET” oyu kullananlar arasında yer aldılar.

Gece yarısı’ndandan sonra Parlamentoda yapılan oylamaya 300 Milletvekilinden 299 Milletvekili katıldı. Zaman zaman hararetli konuşmaların yapıldığı oturumda yeni önlem paketine 229 milletvekili “EVET” derken, 64 milletvekili “HAYIR” ve 6 “çekimser” oyu kullandı. 1 Milletvekili ise oylamaya katılmadı.

SYRİZA Partisi’nden 32 milletvekili “HAYIR” oyu, 6 milletvekili “çekimser” oyu kullanırken, 1 Milletvekili ise oylamaya katılmadı ve Başbakan Aleksis Çipras’ın SYRİZA partisi toplamda 39 fire verdi.

Muhalefet partileri ND, PASOK ve POTAMİ “EVET” derken, Altın Şafak ve KKE partileri “HAYIR” oyu kullandı.

Enerji Bakanı Panayotis Lafazanis başta olmak üzere, liderliğini yaptığı Sol Platform Grubu Milletvekilleri “HAYIR” oyu kullanırken, eski Maliye Bakanı Yanis Varufakis, Sosyal Sigortalardan Sorumlu Bakan Yardımcısı Dimitris Stratulis, istifa eden Maliye Bakan Yardımcısı Nandia Valavani, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Kostas İsihos ve Parlamento Başkanı Zoi Konstandopulu da “HAYIR” oyu kullanan SYRİZA kurmayları arasında yer aldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here