Ana Sayfa Batı Trakya Haber Meriç (Evros) İlinde Hareketlilik, İmza Kampanyası Başlattılar!

Meriç (Evros) İlinde Hareketlilik, İmza Kampanyası Başlattılar!

0
0

Dimetoka Müslümanları Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Süleyman Macır, sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada, Meriç (Evros) ilinde Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığa ait mezarlıkların durumunu gündeme getiriyor ve mezarlıklar konusunda Dimetoka Vakıf İdaresi yönetimini hiç bir düzenleme yapmadığından dolayı eleştiriyor. Başkan Süleyman Macır, söz konusu ihmal ve düzensizliğin sona ermesi için tüm bölgede bir imza kampanyası başlattıklarını belirtiyor.

Dimetoka Müslümanları Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Süleyman Macır tarafından yayınlanan duyuru aynen aşağıdaki gibidir.

ÖNEMLİ DUYURU !!!

“Dimetoka, Kumçiftliği (Orestiada) ve çevre köylerimizdeki mezarlıklarımız geriye kalan son Vakıf mallarımızdan olup en çokta ihmal edilenlerdir. Yıllarca milletimizin çok önem verdiği mezarlıklara ısrarla hiç bir düzenleme yapmamışlardır. Bunun tek sorumlusu Dimetoka Vakıflar İdaresi yönetimidir.

Kimseye sorulmadan, kimsenin oyu alınmadan, en önemlisi bizim halkımızdan olmayıp bu makama kanunsuzca atanan şahıslar hiç bir kayda değer olacak faaliyet göstermemiş ve milletin isteklerine sorunlarına kulak vermemiştir.

Artık bu durumun ve düzensizliğin sona ermesi için imza kampanyası başlatmış bulunmaktayız. Şimdiye kadar 300 civarı imza toplanmış bulunmakta.

Uzakta ikamet eden (Almanya, Atina, Selanik vb) hemşehrilerimiz bana özelden ulaşarak bu imza kampanyasına katılabilir.

Saygıyla halkımıza  duyurulur.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz