Ana Sayfa Batı Trakya Haberler MEHMET HİLMİ ÖLÜMÜNÜN 84. YILINDA TÖRENLE ANILDI

MEHMET HİLMİ ÖLÜMÜNÜN 84. YILINDA TÖRENLE ANILDI

16
0

İskeçe Türk Birliği kurucularından, Gazeteci – Öğretmen Mehmet Hilmi 84. ölüm yıldönümü olan 25 Haziran 2015 Perşembe günü düzenlenen tören ile anıldı.

Tören, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kurt’un yaptığı konuşmayla başladı. Ardından İskeçe Türk Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mürteza Sinikovalı Mehmet Hilmi’nin hayatı ve yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Daha sonra Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve İskeçe Müftüsü Ahmet Mete bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından, Muzaffer Salihoğlu Azınlık Ortaokulu ve Lisesi din dersi öğretmenlerinden Metin Karahoca Kur’an-ı Kerim okudu ve tören Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve İskeçe Müftüsü Ahmet Mete’nin yaptığı dua ile sona erdi.

Törene, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kurt ve yöneticilerinin yanı sıra, Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu Mahalli Memuru İsmail Dikme, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, BTAYTD Başkanı ve İskeçe Türk Birliği Sabık Başkanı Ahmet Kara, İskeçe SÖPA Derneği Başkanı Nurettin Kıyıcı, İskeçe Muzaffer Salihoğlu Azınlık Lisesi Yöneticisi ve İskeçe Türk Birliği Sabık Başkanı Rıza Kırlıdökme, İskeçe Türk Birliği Sabık Başkanlarından Özer Ahmetoğlu, Hikmet Cemiloğlu ve Mehmet Hacıhalil katıldı. 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz