Ana Sayfa Batı Trakya Haberler MEHMET EMİNOĞLU’NA MECLİS ÜYELİĞİ GÖREVİ İADE EDİLDİ

MEHMET EMİNOĞLU’NA MECLİS ÜYELİĞİ GÖREVİ İADE EDİLDİ

14
0

Kozlukebir Belediyesi Toplumsal Hareket Listesi’nden meclis üyesi seçilen Dr. Mehmet Eminoğlu, müdürlüğü döneminde belediye sekteri ile yaşadığı olay mahkemeye intikal etmiş, sekreter Eminoğlu’nun sahte evrak kullandığını savunmuştu. Davanın ilk duruşmasında Eminoğlu suçlu bulunmuş ve 16 ay hapis cezası vermiş, meclis üyeliği de askıya alınmıştı.

Belediye sekreteri Eminoğlu’nun Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkanlığı’na iki farklı evrakı aynı protokol numarası ile gönderdiğini savunmuş Eminoğlu’na sahte evrak kullandığı gerekçesi ile dava açmıştı. 
Eminoğlu, ilk duruşmada gerekçenin doğru olmadığı savunmuş olmasına rağmen, mahkeme kendisini 16 ay hapis cezası ve meclis üyeliğinin askıya alınması ile cezalandırmıştı. Eminoğlu, mahkemenin kararına itiraz edip davayı İstinaf Mahkemesi’ne taşımıştı.

Trakya İstinaf Mahkemesi’nde dava 24 Ekim 2013 günü görüşüldü. Mahkeme heyeti duruşmada Mehmet Eminoğlu’nu haklı bularak beraatına karar verdi. Mahkemenin verdiği bu kararla Eminoğlu yeniden siyasete dönmüş oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz