Ana Sayfa Batı Trakya Haberler MİDİLLİ’DE ACİL DURUM İLAN EDİLDİ

MİDİLLİ’DE ACİL DURUM İLAN EDİLDİ

26
0

Dün yaşanan 6,1 şiddetindeki depremden zarar gören Midilli’de Sivil Koruma Genel Sekreterliği tarafından acil durum ilan edildi.

Dün yaşanan 6,1 şiddetindeki depremden zarar gören Midilli’de Sivil Koruma Genel Sekreterliği tarafından acil durum ilan edildi. Midilli’nin bazı köylerindeki evlerin büyük bir bölümü hasar gördü, insanlar panik halinde yollara düştü, yaralılar da ambulanslarla hastanelere götürüldü. Depremden yaralanan 15 kişi tedavi altına alındı. Vrisa köyünde 45 yaşındaki bir kadın, çöken evinin enkazı altından ölü olarak çıkarıldı. Vrisa köyünde yaklaşık 150 ev oturulmaz halde.

Midilli kenti ile Plomari merkez yolu ve Melinda köyüne giden yol, toprak kayması nedeniyle trafiğe kapatıldı. Devlet ve belediye, evleri hasar gören Midilli halkı için açık alanlarda çadırlar kurmaya, otel ve pansiyon odaları temin etmeye başladı.

Sivil Koruma Genel Sekreteri Yannis Kapakis’in kararı üzerine, depremden zarar gören bölge ve tüm Midilli adası, Lesvos Belediyeler Birliği, Lesvos Eyalet Başkanlığı ve Kuzey Ege Eyalet Başkanlığı’nda acil durum ilan edildiği duyuruldu.

Deprem bölgesine dün de helikopterle Atina’dan Vatandaşı Koruma Bakan Vekili Nikos Toskas gitmiş ve zararın boyutlarını yerinde incelemişti. Bakan Toskas, Vrisa köyünde zararın çok büyük olduğunu dile getirdi ve ne gerekiyorsa acilen yapılması talimatını verdiklerini söyledi.

Depremden en fazla zarar gören Plomari bölgesinde bulunan köyler. 

  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz