Ana sayfa Batı Trakya Haberler MALİYE VE SİGORTA FONLARINA BORCU OLANLARA YENİ BİR FIRSAT DAHA GELİYOR

MALİYE VE SİGORTA FONLARINA BORCU OLANLARA YENİ BİR FIRSAT DAHA GELİYOR

25
0

Yunanistan’da iki yeni uygulamayla milyonlarca vergi mükellefine taksitle borçlarını ödeme imkanı getiriliyor.

Yunanistan’da iki yeni uygulamayla milyonlarca vergi mükellefine taksitle borçlarını ödeme imkanı getiriliyor. Yabancı alacaklı kreditörler bastırıyor, SİRİZANEL hükümeti ise fakirleştirdiği halkın cebine, olmayan parasına yüklenmeye çalışıyor. Azınlıktan genç aileler ise çocuklarının geleceğini düşünerek Batı Trakya’yı terk ediyor. Aileler perişan oluyor.  

Maliye ve Çalışma Bakanlığı, hem vergi hem de Sigorta Fonları için iki yeni anlaşma üzerinde çalışıyor. Elde edinilen bilgilere göre, her iki Bakanlık uygulanması planlanan bu yeni düzenlemelerin şartlarını belirlemek üzere yabancı kreditörlerle şartları görüştüğü söyleniyor.

Bu yeni uygulama, 2017 yılı sonuna kadar borçları olanları kapsayacak şekilde hazırlanıyor. 2018 yılı başından itibaren borçlananlar ise bu uygulamadan faydalanamayacak. Borcu olan vatandaşların geri ödemeleri borcun miktarına göre değerlendirilecek ve çok taksitlere bölünecek. Böylece borçlu olan vatandaşlara tekrar borçlarını ödeme fırsatı verilecek.

Yeni düzenlemenin olağanüstü bir nitelikte olması beklenirken, büyük olasılıkla Ocak ve Şubat 2019’da yürürlükte olacak ve taksitlendirme ile ilgili kişilerin başvuru yapmaları için kendilerine yaklaşık üç aylık bir zaman tanınacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here