Ana Sayfa Batı Trakya Haberler MALİYE GÜMÜLCİNE’DE BELKİ DE EN FAZLA VERGİYİ ÖDEYEN SOYDAŞIN İŞLETMESİNİ MÜHÜRLEDİ!

MALİYE GÜMÜLCİNE’DE BELKİ DE EN FAZLA VERGİYİ ÖDEYEN SOYDAŞIN İŞLETMESİNİ MÜHÜRLEDİ!

21
0

Maliye Gümülcine’de belki de devlete en fazla vergiyi ödeyen bir soydaşa ait işyerini mühürledi. Üstelikte kapısına da Yunanca ingilizce yazılı koskocaman bir yazı yapıştırdı. 

Bu ülkede akıl almaz işler de yaşanıyor. Maliye Gümülcine’de belki de devlete en fazla vergiyi ödeyen bir soydaşa ait işyerini mühürledi. Gerekçe ise vergi ihlali olarak gösteriliyor. İşletmeye kesilen para cezasının yanı sıra 2 günlüğüne de işletmenin kapısına mühür vuruldu.

İş yeri sahibi yapılan bu uygulama karşısında şaşkınlığını gizleyemiyor ve “evraklarımızı o kadar dikkatle yapıyoruz ki buna rağmen bu uygulamaya maruz kaldık. Yasalarda para cezası öngörülebilir, ancak işyeri kapatılmasının da yasal olmadığını zannediyorum. Muhasebecim de bana bu uygulamanın yürürlükten kaldırıldığını söyledi. Bir anlam veremiyorum” diyerek şaşkınlığını gizlemedi.

Bu uygulama yorum kaldırır:

Evet, maliye ve devlet işini yapmakla mükelleftir, buna diyecek asla bir lafımız olamaz. Ancak işyeri kapatılması cezasının uygulanması akıllara durgunluk veriyor. Devletin 1 euro’ya kurşun attığı bir dönemde, Gümülcine’de belki de herkesten fazla vergi ödeyen işletmelerin başında gelen soydaşımıza bu tür bir ceza uygulamasıyla sadece soydaşımız değil, bir bakıma da devletin ta kendisi cezalandırılıyor. Çünkü işletmenin iki gün kapalı kalması devletin para kaybetmesi değil midir?

Diğer taraftan bakılınca sözde Batı Trakya’da Azınlığa baskı yok! Şimdilerde durum başka, o geçmişteki caydırıcı, bel büken, inleten maliye baskıları ve cezaları eskidendi, kanunlar karşısında eşitlik var” diyorlar sokaklarda, çarşı pazarda.

Ama şu bir gerçek, Azınlık olarak bize geçmişte uygulananlar, bu uygulamayla  “kalemin ucundan gelen yılların baskısı halen günümüzde devam ediyor” hissi uyandırmıyor mu? 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz