Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İLHAN AHMET: “SAMARAS’IN AZINLIK POLİTİKASINDA BİR DEĞİŞİKLİK SÖZ KONUSU OLMADIĞINDAN BU PARTİDEN...

İLHAN AHMET: “SAMARAS’IN AZINLIK POLİTİKASINDA BİR DEĞİŞİKLİK SÖZ KONUSU OLMADIĞINDAN BU PARTİDEN ADAY OLABİLMEM MÜMKÜN OLAMAZ”

21
0

Rodop Eski Milletvekili Av. İlhan Ahmet, son günlerde Milletvekilliği adaylığı ile ilgili yazılıp çizilenlere yazılı bir açıklamayla cevap verdi. İlhan Ahmet açıklamasında, “Sn. Samaras’ın azınlık politikasında şu ana kadar herhangi bir değişiklik söz konusu olmadığından bu partiden aday olabilmemin mümkün olmadığını kamu oyuna bildirmek isterim” ifadelerine yer veriyor.

 

BASIN DUYURUSU

Gümülcine, 16-03-2012

Ülkemiz Yunanistan’ın seçim dönemine girmesiyle birlikte son günlerde şahsım adına milletvekilliği adaylığım konusunda yerel Yunan gazetesi Hronos’ta asılsız haberlerin yer aldığını görmekteyiz. Özellikle, Samaras’ın başkanı olduğu Yeni Demokrasi Partisi ile görüşmelerde bulunduğum haberi, güdümlü olarak iddia edilmekte olup kamu oyunu yanıltmayı hedeflemektedir. Sn. Samaras’ın azınlık politikasında şu ana kadar herhangi bir değişiklik söz konusu olmadığından bu partiden aday olabilmemin mümkün olmadığını kamu oyuna bildirmek isterim.

Bilindiği üzere, katılmış olduğum bütün milletvekili seçimlerinde bir partiden aday olmamın yegane amacı, sadece ve önce azınlığımızın menfaatlerini korumak ve azınlığımızın özde temsilini sağlamak olduğu tartışılmaz bir gerçektir.

Ülkemizin geçirmekte olduğu bu ağır ekonomik ve siyasi krizde, seçim sonrası oluşumları da nazari itibara alarak ve azınlığımızın çıkarlarını göz önünde bulundurarak, önümüzdeki seçimlerde aday olup olmayacağımı bizzat halkımıza sebepleri ile birlikte açıklayacağımı beyan ederim.

 

Saygılarımla

Av. İlhan AHMET

Rodop Eski Milletvekili

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz