Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İLHAN AHMET: “SONDAJ (POMONA) CEZALARINDA İNDİRİM TALEBİMİZE OLUMLU CEVAP ALDIK”

İLHAN AHMET: “SONDAJ (POMONA) CEZALARINDA İNDİRİM TALEBİMİZE OLUMLU CEVAP ALDIK”

20
0

POTAMİ Partisi Rodop Milletvekili İlhan Ahmet, çiftçilerin tarlalarında var olan ve yeraltı sularının kullanımında sondajların kayıt-bildirimlerini beyan etmeyen çiftçilere devletin ilgili birimleri tarafından konulan para cezalarının indirimi konusunda ilgili bakanlıktan olumlu cevap aldığını açıkladı.

İlhan Ahmet’in açıklaması şu şekildedir:

“İlgili Bakan’dan,

Rodop İli’nde binlerce çiftçimizi yakından ilgilendiren tarımsal sulamada POMONA (artezyen kuyusu) kullanım izinlerinde yaşanan gecikmeleri ve buna bağlı haksız cezai uygulamaları  lehine cezai indirim ve tarımsal sulamada POMONA (artezyen kuyusu) kullanımına yeni başvuruların yapılabilmesi için ek uzatma süresi talep etmiştim.

Buğün aldığım 125034/22.01.2016 sayılı Bakanlık cevabı ile müdahalemiz sonunda ilgili bakanlık bu cezaların 1000-2000 Evrodan 01.01.2016 tarihinden sonra 150 Euro’ya düştüğünü bize bildirmekte ve talebimizin kabul edildiğini yazılı olarak bize bildirmektedir.

Halkımızın tüm sorunlarını en yetkili ve etkili şekilde onların yararına olmak üzere Meclise sunmaya devam edeceğim.

Bu konuda da , diğer pek çok alanda olduğu gibi muhalefet olmamıza rağmen olumlu sonuç almaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim.”

Rodop Milletvekili

Av. Ilhan Ahmet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz