Ana sayfa Batı Trakya Haberler İLHAN AHMET: “PANGALOS’UN İFADELERİNİ ŞİDDETLE KINIYORUM!”

İLHAN AHMET: “PANGALOS’UN İFADELERİNİ ŞİDDETLE KINIYORUM!”

24
0

Demokratik İttifak Rodop Milletvekili İlhan Ahmet Yunanistan eski Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Theodoros Pangalos’un katıldığı bir radyo programda Türkler hakkında sarf ettiği “En iyi Türk, ölü Türk’tür” şeklindeki sözlerini şiddetle kınadığını açıkladı.

“Pangalos’un ifadelerini şiddetle kınıyorum!”

“Eski Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Theodoros Pangalos’un katıldığı bir radyo programda Türkler hakkında sarfettiği “En iyi Türk, ölü Türktür” şeklindeki sözler, Türk ve Yunan kamuoyunda yanlış algılara yol açması muhtemel, kabul edilemez ifadelerdir.

Her ne kadar günümüz Yunanistan siyasetinde aktif olarak yer almasa da eski bir siyasi aktör olarak sayın Pangalos’un nefret ve kin dolu beyanı, halihazırda bu tür ırkçı ve faşizan söylemden beslenen çevrelere hizmet etmekte, toplumlararası barışa kast amacı güden grupları yüreklendirmekte ve teşvik etmektedir.

Türk ve Yunan toplumları arasında karşılıklı hoşgörü ve diyalog tesis etmek yerine toplum içinde milliyetçilik ve şovenizm tohumları serpme zihniyetindeki sayın Pangalos’un bu ifadelerini şiddetle kınıyor, Demokratik İttifak’ın (Değişim Hareketi) siyasi yelpazesinde yer almamasından dolayı duyduğum memnuniyeti de ayrıca belirtmek istiyorum.

Kamuoyuna saygılarımla.”

Av. İlhan AHMET

Rodop Milletvekili – Demokratik İttifak  

İdari Yapılanma ve Reform Bakanlığı’ndan

Sorumlu Gölge Kabine Bakanı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here