Ana Sayfa Batı Trakya Haberler İLHAN AHMET AZINLIĞIN ÇIKARI İÇİN AP MİLLETVEKİLİ ADAYLIĞI TEKLİFİNİ GERİ ÇEVİRDİ!

İLHAN AHMET AZINLIĞIN ÇIKARI İÇİN AP MİLLETVEKİLİ ADAYLIĞI TEKLİFİNİ GERİ ÇEVİRDİ!

11
0

Sabık Milletvekili İlhan Ahmet, Batı Trakya Türk Azınlığı’nın çıkarları için Avrupa Parlamentosu Milletvekili adaylığı teklifini geri çevirdi.

Demokratik Sol Partisi (DİMAR) Başkanı Fotis Kouvelis tarafından Avrupa Parlementosu Milletvekili seçimlerinde AP Milletvekili adayı olarak gösterilen İlhan Ahmet, DEB Partisi’nin AP seçimlerine katılma kararı almasından sonra, Batı Trakya Türk Azınlığı’nın çıkarını ön planda tutarak kendi çıkarını ikinci plana attığı görülmektedir.

İlhan Ahmet’ten, kendisine yapılan teklif ve neticede aldığı karar ile ilgili yazılı bir açıklama geldi.  

AÇIKLAMA

Gümülcine 8.4.2014

Demokratik Sol Partisi (DİMAR) Başkanı Sayın Fotis Kouvelis tarafından Avrupa Birliği Parlementosu Milletvekili seçimlerinde AB Milletvekili adayı gösterilerek son derece onur verici bir teklif almış bulunuyorum. 

Herkes tarafından bilinmektedir ki, Demokratik Sol Partisi (DİMAR) son yıllarda Yunan Meclisinde Trakya’daki Azınlığımızın haklarının savunulması  ve korunması yönünde büyük ve önemli savaşlar vermiştir.

Siyasi çabalarımızın bu yönde gelecekte fayda vermesi ve halkımıza sözde ve özde birlik içinde yararlı olabilmek için Demokratik Sol Partisi’nden (DİMAR) önümüzdeki Genel Milletvekili seçimlerinde aday olarak, siyasi mücadeleyi milletimiz ile omuz omuza birlik ve beraberlik içinde vermeyi uygun görmekteyim…

Buğüne kadar halkımıza sunmuş olduğum tekliflere, projelere ve hedeflerime bağlı kalararak halkımızın birlik ve beraberliğini temin etmek ve buna helal gelmesini engelemek için ülkemizin genel siyasetinde, Yunan Meclisinde mücadele etmeyi Azınlık menfaatleri açısından uygun gördüğümü size duyurmak isterim.

Saygılarımla

Av. İlhan Ahmet

Sabık Milletvekili 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz