Ana Sayfa Batı Trakya Haberler LEVENT SADIK AHMET’TEN BÖLGEYE YÖNELİK FAYDALI BİR GİRİŞİM DAHA

LEVENT SADIK AHMET’TEN BÖLGEYE YÖNELİK FAYDALI BİR GİRİŞİM DAHA

20
0

Batı Trakya’da örnek işadamı işadamı ve TİAD Başkanı Levent Sadık Ahmet’ten bölgeye yönelik bir anlamlı girişim daha. “Perpato” Fiziksel Engelliler Derneği’ni ziyaret ederek var olan ihtiyaçlarını gidermek üzere bağışta bulundu.

Başkan Aleksandros Taksildaris ve çalışma arkadaşları derneğin faaliyetleri hakkında başkan Levent Sadık Ahmet’e bilgi verdiler. TİAD Başkanı Levent Sadık Ahmet, Başkan Aleksandros Taksildaris’i, yapmış olduğu çalışmalardan ötürü tebrik ederek etkilendiğini kendilerine ifade etti.

Levent Sadık Ahmet, işadamlarının sosyal sorumluluklarının olduğunu hatırlatıp tüm işadamlarının Sivil Toplum Kuruluşlarına destek vermeleri gerektiğini dile getirdi.

Levent Sadık Ahmet, DTİK Balkanlar Komitesi gündemine de fiziksel engellilerin sorunlarını “Balkan Buluşması”na taşıyacağını ifade etti. Ayrıca, 2018 kiraz hasat döneminde de en az bir fiziksel engelliye iş imkanı sunacaklarını ve TİAD yönetim kurulu toplantısında da fiziksel engellilere iş imkanı konusunu gündeme getirileceğini ifade etti.

TİAD, Perpato Derneği ile geçilen irtibat sonucu ihtiyaç eksikliği olarak saptanan ve Fiziksel Engellilere banyo ve tuvalet ihtiyaçlarını gidermelerine imkan veren bir banyo tekerlekli sandalyesi bağışında bulundu.

Ziyarete, TİAD  Başkan Yardımcısı İsmail Mümin, Yönetim Kurulu Üyesi Rıdvan Molla İsa ve Dernek Sekreteri Ali Ali Çavuş da iştirak ettiler.

Yorum:

Özellikle Batı Trakya’da yaşayan Yunanlıların işadamı Levent sadık Ahmet’in yaptığı yatırımlarla ilgili korkularının boşa çıktığını görmekten mutluluk duyuyorum. Batı Trakya’da Azınlık ile çoğunluk insanını sürekli karşı karşıya getirmek isteyen karanlık çevreler de gereken cevabı alıyor. Yok Türkiye yatırımı, yok Ziraat Bankası korkusu derken bir bardan suda kopartılan fırtına boşu boşuna. Aksine bölgeye yapılan yatırımlar Azınlık çoğunluk ayırımı gözetmeksizin yine bölge insanına faydalı olmaktadır. Bundan sadece bölge insanı değil, devlet te kazanmaktadır.

Değerli kardeşim işadamı Levent Sadık Ahmet’i bu hareketinden dolayı tebrik ediyorum. Onun baş koyduğu ve inandığı yoluna birileri taş koydukça o herkesin yoluna yeşil çim ekiyor. Ama şu an anlayan kim ki, ileride anlaşılmayı bir tarafa bırakın, görülmeye başlayacak.

Bölgede bir Azınlık ferdi, işadamı tarafından yapılan her yeni yatırıma bir bahane bulup çamur atmak isteyenler var, bunlar boş durmuyor. Ama ne yapsalar nafile, postunu başkasına kaptıran, kaptırdıkları gücün elinde de oyuncak haline gelen bazı kişiler, Azınlığın alınterini kendi emelleri için acımasızca kullanıyorlar. Artık bu açıkça görülmektedir. Ama ok yaydan çıktı, kabzımallar, aracılar tefecilerin yerine üreticiye fabrikanın kapıları açıldı. İyi ve kaliteli ürün üret, topla götür ve paranı al. Yan yattı, çamura battı döneminden kurtaran Levent sadık Ahmet’i dürüstlüğünden dolayı bir kez daha tebrik ediyorum.

İşadamı kardeşim Levent Sadık Ahmet’in kısa dönemde sergilediği çalışma yöntemi bana Alman Sanayici devi BOSCH firmasının sahibi Robert BOSCH’un “İnsanların Güvenini Kaybetmektense Para Kaybetmeyi Tercih Ederim” söylemini hatırlatıyor.

Evet, yıllarca Azınlığı istediği gibi kullanan birilerinin işi bozulacak, kuyrukla kapan boşandıranlar yavaş yavaş piyasadan çekilmek zorunda kalacak, bölgede başlatılan rekabet üreticiye yarayacak. Kimse kimsenin malını zorla almıyor, hesabına yarayan istediği yere verecek. Durum bundan ibaret. Nihayet çalışkan Azınlık insanı emeğinin ve alınterinin karşılığını alma fırsatına sahip olacak. Üreticiye tek yönü gösteren ve mecbur bırakılan dönem artık geride kaldı. Bunu herkes artık böyle görecek böyle bilecek.

Tekrar tebrikler Levent Sadık Ahmet. Neden mi? insanımıza sözde değil özde doğru yolu gösterip, fırsat ve imkanlar sunuyorsun da ondan. Yolun açık ve daimi olsun. ALLAH sana yar ve yardımcı olsun, sen de ayırım gözetmeden Batı Trakya insanına.      

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz