Ana Sayfa Batı Trakya Haberler LEVENT SADIK AHMET: “HAYDİ BATI TRAKYA TÜRKLERİ, GÜN BU GÜNDÜR, SANDIKTAN GÜÇLÜ...

LEVENT SADIK AHMET: “HAYDİ BATI TRAKYA TÜRKLERİ, GÜN BU GÜNDÜR, SANDIKTAN GÜÇLÜ BİR SES ÇIKARALIM”

18
0

Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, merhum Dr. Sadık Ahmet’in oğlu Levent Sadık Ahmet Kozlukebir mitingine katıldı. Levent Sadık Ahmet burada halka hitaben yaptığı konuşmasında, “Batı Trakya Türkleri ne zaman nerede ne yapacağını çok iyi bilir. Bu konuda en ufak bir endişem yok. Bu akşam burada baba dostlarını gördüm. Gözlerindeki ışık o günlerdeki gibi. Haydi Batı Trakya Türkleri gün bu gündür. Sandıktan güçlü bir ses çıkaralım” dedi.

Mitinge ayrıca sabık milletvekilleri İlhan Ahmet, Ahmet Mehmet, Tütüncüler Kooperatifi Başkanı Hüseyin Esat, yerel siyasetçiler, kurum başkan ile yöneticileri ve çok sayıda bölge halkı katıldı.

Ali Çavuş: “Nüfusumuz oranında kamuda görev almak istiyoruz.”

Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Değerli Kozlukebir halkı ve değerli Batı Trakya Türkleri, DEB Partisi olarak ilk defa azınlığımızın sesini duyurmak adına bir seçime katılıyoruz. Bugüne kadar sorunlarımızı duymak istemeyen başta Atina’ya, daha sonra 33 yıldır vatandaşı konumunda olduğumuz ve sürekli insan hakları konusunda söylemleri bulunan Brüksel’e güçlü bir ses vermek istiyoruz. Demek istiyoruz ki, bizler yetersiz olan azınlık okullarını yeterli hale getirmek istiyoruz. Çift dilli Türkçe – Yunanca eğitim verecek anaokulları istiyoruz. Vakıflarımızın idaresini istiyoruz. Müftülerimizi ve imamlarımızı kendimiz tayin etmek istiyoruz. Nüfusumuz oranında kamuda görev almak istiyoruz.

Bunlar hem demokrasinin hem de bizim burada kalmamızı sağlayan Lozan’ın gereğidir. 25 Mayıs Pazar günü sandık başına gidecek Batı Trakya Türkleri kendine oy verecek. Hep bir ağızdan “biz de varız” ve “birlikte daha güçlüyüz” diyecekler. Buna gönülden inanıyor, hepinizi Allah’a emanet ediyor ve saygılar sunuyorum.

“Haydi Batı Trakya Türkleri gün bu gündür. Sandıktan güçlü bir ses çıkaralım.”

DEB Partisi’nin Kozlukebir mitingine katılan Levent Sadık Ahmet herkesi selâmlayarak şunları söyledi:

“Bu akşam rahmetli Dr. Sadık Ahmet’e, onun kurduğu partiye ve bizlere sahip çıkan Batı Trakya Türklerine gönülden teşekkürler. Bu sıcaklığınız, bu birlikteliğiniz karşısında duygulanıyor ve heycanlanıyorum. Batı Trakya Türkleri ne zaman nerede ne yapacağını çok iyi bilir. Bu konuda en ufak bir endişem yok. Bu akşam burada baba dostlarını gördüm. Gözlerindeki ışık o günlerdeki gibi. Haydi Batı Trakya Türkleri gün bu gündür. Sandıktan güçlü bir ses çıkaralım. DEB’in Avrupada’ki elini güçlendirelim. Çünkü onlar oralarda bizleri temsil edecekler. Sesimiz ne kadar güçlü olursa, arkadaşlarımız o kadar güçlü olur. Hepinizi saygıyla selâmlıyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz