Ana Sayfa Batı Trakya Haberler LEVENT SADIK AHMET: “HEDEF 5 MİLYAR DOLAR” DİYEREK YUNANİSTAN’I KÖŞE BUCAK DOLAŞIYOR

LEVENT SADIK AHMET: “HEDEF 5 MİLYAR DOLAR” DİYEREK YUNANİSTAN’I KÖŞE BUCAK DOLAŞIYOR

24
0

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yunanistan İş Konseyi Başkanı Levent Sadık Ahmet, “DEİK Yunanistan İş Konseyi’nin hedefi Türkiye ile Yunanistan arasındaki ticaret hacmini 5 milyar dolara çıkarmak” hedefiyle yola çıktı ve Yunanistan genelinde temaslarını hızlı bir şekilde sürdürmeye devam ediyor.

Kuzey Yunanistan’ın, aynı zamanda da Balkanlar’ın iş merkezi olan Selanik’ten girişimlerine başlayan DEİK Yunanistan İş Konseyi Başkanı Levent Sadık Ahmet, temaslarına Atina ile devam ediyor.

Selanik’te olduğu gibi Atina’da da verimli görüşmeler gerçekleştiren Levent Sadık Ahmet, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte önce Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Halit Çelik’i makamında ziyaret etti. Görüşmede 2018’de Selanik’te düzenlenmesi planlanan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi’ne (YDİK) Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım’ın katılımlarının alt yapı hazırlıklarını tamamlayıp, bunun her iki ülkeye faydalı olabilecek efektif hale getirme yönündeki çalışmalar ele alındı.

Görüşmede ayrıca; Yunanistan-Türkiye arasında taşımacılık, enerji, turizm, bankacılık gibi sektörlerin daha aktif çalışmalarını sağlama konuları da ele alındı. Levent Sadık Ahmet toplantı sonrasında Büyükelçi Çelik’e göstermiş oldukları misafirperverliklerinden dolayı da teşekkür etti.

Levent Sadık Ahmet ve DEİK yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası Atina Şubesi’ni ziyaret ederek Şube Başkanı Özcan Asanoğlu ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Yunanistan iş dünyasının güçlü kuruluşlarıyla da görüşmeler gerçekleştiren Levent Sadık Ahmet ve DEİK yönetim kurulu üyeleri, Enterprise Greece (Yunanistan Yatırım Ajansı) Başkanı Hristos Staikos, Atina Ticaret Odası ve Yunanistan Sanayiciler Birliği yetkilileriyle de görüşerek kısa zamanda sonuca ulaşmak için karşılıklı olarak yapılması gereken hamleler konusunda fikir birliğine varıldı.

Levent Sadık Ahmet ve DEİK Yunanistan İş Konseyi heyetinin ziyaretlerinde Türkiye’nin Atina Ticaret Ataşesi Evren Subaşı da hazır bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz