Ana Sayfa Batı Trakya Haberler LEVENT SADIK AHMET: “AVRUPA’NIN TALEP ETTİĞİ CİNSLERİ YETİŞTİRMEMİZ GEREK”

LEVENT SADIK AHMET: “AVRUPA’NIN TALEP ETTİĞİ CİNSLERİ YETİŞTİRMEMİZ GEREK”

25
0

Batı Trakyalı başarılı işadamı Levent Sadık Ahmet’e ait YAKA IKE Kiraz Paketleme ve Şoklama tesisi, 7-9 Şubat tarihleri arasında Berlin’de gerçekleştirilen “Fruit Logistica” Meyve & Sebze fuarına Yunanistan heyeti ile birlikte katıldı.

YAKA IKE şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Levent Sadık Ahmet’ten edinilen bilgilere göre, fuarın verimli geçtiğini, şirket portföyüne yeni firmaların eklendiği belirtildi.

Geçen sezon hava muhalefetinden dolayı verim ve kalite sorunları olmasına rağmen YAKA şirketi tedarikçisi olduğu Avrupa’nın önde gelen süpermarketleri ile sorunsuz çalışmış olup, bu yıl daha yüksek hacimli işbirliği yapacaklarını ifade eden Levent Sadık Ahmet şunları söyledi:

“Avrupa’nın talep ettiği cinsleri yetiştirmemiz gerek.”

“Bölge kirazı artık Avrupalı market zincirlerinin raflarında yer alıyor. Rekabetin yüksek olduğu kiraz tedarik piyasasında, klasik ve alışılagelmiş tarımdan vazgeçmemiz gerek. Yunanistan’ın diğer kiraz üreten bölgelerini, İspanya’yı, İtalya’yı ve Türkiye’yi örnek almamız gerekli. Modern ve bilinçli tarım üreticiye kazandırır. Talep edilmeyen cinslerden hızlı bir şekilde kurtulup, Avrupa’nın talep ettiği cinsleri yetiştirmemiz gerek.”

“Bölge kiraz üreticimiz bizim için değerli.”

Bölge kiraz üreticimiz bizim için değerli diyen Levent Sadık Ahmet şçyle devam etti. “Geçen sene başlatmış olduğumuz budama, ilaçlama, gübreleme ve toplama eğitimlerimiz bu yıl da aynen devam etmektedir. Şirket olarak her zaman üreticimizin yanında olacağız. Yanlış uygulamalar ve doğru bilinen yanlışları düzeltmek için efor sarf ediyoruz. Geçen yıl bizimle birlikte hareket eden üreticilerimiz fiyat ve ürün kalitesindeki farkı gördüler. Bu yıl üreticilerimizin, kiraz bahçelerine daha özen gösterdiğini görmek bizleri mutlu etmekte.

Sezonluk çalışmak isteyen Bay & Bayan personel iş başvuruları 15 Mart’a kadar devam edecektir. Tesisimize başvurabilirler. Kiraz üreticimizi basit ve seviyesiz yalanlarla aklını karıştırmaya çalışan aracılara, tüccar geçinen finansmanı başkasından sağlayan, ürünü ve üreticiyi hiçbir zaman desteklememiş kişilere inanmamalarını tekrar hatırlatmak isterim.”

“YAKA IKE, Avrupa’nın en modern tesislerinden biridir.”

Standımızı T.C. Berlin Büyükelçisi Sayın Ali Kemal bey, Yunanistan Berlin Ticaret Ataşesi Hristos Dokomes, ND Partisi Milletvekili Sayın Lefteris Avgenakis, ND Partisi Milletvekili Apostolos Veziropulos ve Dünya’nın birçok yerinden gelen firmalar ziyaret etmiştir.

Saygılarımla;

Levent Sadık Ahmet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz