Ana sayfa Yunanistan Haber Larisa’da MQ-9 Guardian’ın Tanıtımı Yapıldı

Larisa’da MQ-9 Guardian’ın Tanıtımı Yapıldı

5
0

General Atomics Aeronautical Systems şirketi uzmanları tarafından Larisa’da 110’uncu Hava Üssü’nde MQ-9 Guardian’ın (İnsansız Hava Aracı İHA) tanıtımı yapıldı.

MQ-9 Guardian İnsansız Hava Aracı, 40 saatten fazla havada kalabilme imkanına sahip ve güneydoğu Akdeniz bölgesinin tamamını tarama kapasitesine sahip.

İki kamerayla (bir termal ve bir de gündüz izleme), yakıt ikmali yapmak için herhangi bir havaalanına iniş yapma becerisinin yanı sıra, kaydedilmiş verileri toplama ve karşılaştırma yeteneğine sahip olduğu belirtiliyor.

Tanıtımda ABD şirket temsilcilerinin belirttiği gibi, MQ-9 Guardian İnsansız Hava Aracı’nın, Yunan Hava Kuvvetleri’nin F-16 savaş uçaklarıyla sorunsuz ve uyumlu bir şekilde işbirliği yapabileceği aktarıldı.

MQ-9 Guardian İnsansız Hava Aracı uçuş sisteminin, TCAS-II sistemi ve Otomatik Bağımlı Gözetleme Yayını (ADS-B) ile çalışabilen havadan havaya radar ve işlemciden oluştuğu belirtiliyor.

MQ-9 Guardian İnsansız Hava Aracı’nın üzerinde eski Yunanca olarak Yunanlı şair Menandros’a ait olan “Ός τα πανθ’ ορά” (Her şeyi görüyor) yazısı dikkat çekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here