Ana Sayfa Batı Trakya Haberler KURCALI KADINLARI’NIN ETKİNLİĞİNDE GÖÇMEN VE MÜLTECİLER DE UNUTULMADI

KURCALI KADINLARI’NIN ETKİNLİĞİNDE GÖÇMEN VE MÜLTECİLER DE UNUTULMADI

16
0

Kurcalı Azınlık Kadınları Eğitim ve Kültür Derneği tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen etkinlikte yüzlerce kadın biraraya geldi.

11 Mart Cuma akşamı gerçekleşen yemekli eğlenceye, onlarca farklı köyden 500’e yakın bayan katıldı. Kurcalı Kadınları’nın bu yıl da yoğun katılımla gerçekleşen etkinliğinde, tüm dünyada kadın hak ve özgürleri konusunda farkındalık yaratma amacıyla kutlanan Dünya Kadınlar Günü’nde, kadınların birlik ve beraberliğine güzel bir örnek verilmiş oldu.

“Gerçek hayatta yüzyüze olduğumuz sorunları yılda bir günlüğüne de olsa geride bırakıp bu akşam burada bu kadar yoğun katılımla birarada olmamız çok önemli.”

Kurcalı Azınlık Kadınları Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Dilek OSMAN da konuşmasında bu birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, “gerçek hayatta yüzyüze olduğumuz sorunları yılda bir günlüğüne de olsa geride bırakıp bu akşam burada bu kadar yoğun katılımla birarada olmamız çok önemli. Evet günlük yaşantımızda gerçekliklerimiz ülke olarak da toplum olarak da bireysel olarak da çok farklı olsa da, bizim burada yılda bir akşam da olsa eğlenmek için toplanmamız, bu gerçeklerin farkında olmadığımız anlamına gelmez. İçinden geçtiğimiz ekonomik krizin de, mülteci ve göçmen krizi dediğimiz insanlık sınavının da farkındayız. Bu sebeple bu süreçte seferber olan toplumun fertleri olarak bizler de, bu akşam burada bulunan herkesin çorbada tuzu olması adına bu gece burada  elde edilecek gelirin bir kısmı ile göçmen ve mülteciler için yürütülen yardım kampanyasına katkı sağlamayı uygun bulduk” diye konuştu.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz