Ana sayfa Batı Trakya Haberler KURBAN BAYRAMI BATI TRAKYA’DA COŞKUYLA KUTLANDI

KURBAN BAYRAMI BATI TRAKYA’DA COŞKUYLA KUTLANDI

11
0

Kurban Bayramı, Batı Trakya’da coşkuyla kutlandı. Dört günlük bayram 25 Ekim Perşembe günü başladı. Bayram dolayısıyla komşu ve akraba ziyaretleri gerçekleşti, birçok yerde bayram eğlenceleri düzenlendi.

Her yıl olduğu gibi Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’ndaki geleneksel bayramlaşma töreni 26 Ekim Cuma günü (bayramın ikinci günü) yapıldı. Bayramlaşma törenine, Batı Trakya genelinden soydaşlar katıldı. Başkonsolosluk bahçesindeki bayramlaşma törenine Yunanlı yetkililer de katıldı. Başkonsolosluğa gelen konuklar; Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener, Muavin Konsoloslar Adnan Öztürk, Alper Atak ve İlkay Kocayiğit olmak üzere diğer Konsolosluk mensupları tarafından karşılandı.

Konsolosluktaki bayramlaşma törenine; Rodop ili milletvekilleri Ahmet Hacıosman ve Ayhan Kara Yusuf, İskeçe ili milletvekili Hüseyin Zeybek, İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, belediye başkanları ve yerel yöneticiler, azınlık sivil toplum kurum ve kuruluş temsilcilerinin yanısıra çok sayıda kişi katıldı. Ayrıca bayramlaşma törenine katılanlar arasında; Türkiye’den Edirne Valisi Hasan Duruer, İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, Edirne milletvekili Mehmet Müezzinoğlu ve diğer yetkililer yer aldı.

G.T.G.B.’DE BAYRAMLAŞMA

Bu arada Batı Trakya Türk Azınlığı Dernekler Platformu’nun bayramlaşma töreni Gümülcine Türk Gençler Birliği’nde gerçekleşti. öte yandan Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Merkezi’nde de bayramlaşma töreni yapıldı.

Her bayram olduğu gibi bu bayram da Gümülcine ve İskeçe’de bayram eğlenceleri düzenlendi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here