Ana sayfa Batı Trakya Haberler KRİTİK TOPLANTIDAN HERHANGİ OLUMLU BİR SONUÇ ÇIKMADI! ÖĞRENCİLER “BOYKOT EYLEMİNE DEVAM” DEDİ!

KRİTİK TOPLANTIDAN HERHANGİ OLUMLU BİR SONUÇ ÇIKMADI! ÖĞRENCİLER “BOYKOT EYLEMİNE DEVAM” DEDİ!

22
0

Gümülcine Medrese-i Hayriye Encümen Heyeti ve Öğrenci temsilcileri ile Eğitim Müdürü Panayotis Keramaris arasında gerçekleştirilen iki saatlik toplantıdan herhangi olumlu bir sonuç çıkmadı. Öğrenciler “Boykot eylemine devam” dedi.

Gümülcine Medrese-i Hayriye Encümen Heyeti ve Öğrenci temsilcileri bugün Eğitim Araştırma ve Din İşleri Bakanlığı’nın Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti Eğitim Müdürü Panayotis Keramaris ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Gümülcine Medrese-i Hayriye öğrencileri yeni yılın başlamasıyla birlikte geçtiğimiz yıl sonu başlattıkları dersleri süresiz boykot etme eylemine devam ederken, Eğitim Araştırma ve Din İşleri Bakanlığı’nın Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti Eğitim Müdürü Panayotis Keramaris’ten kendileriyle bir görüşme teklifi geldi. Görüşme 10 Ocak 2019 Perşembe günü gerçekleşti.

Toplantıya, Atanmış Gümülcine ve Dimetoka Müftü Naipleri de katılarak Medrese’nin bugünkü işleyiş durumunu savunmaları ve öğrencilerin boykot eylemini haklı bulmadıkları görüldü ve dikkatlerden kaçmadı.

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantı saat 12:00’da başladı ve 14:00’da sona erdi.

Basından sadece BİRLİK Gazetesi’nin takip ettiği toplantı sonrası edinilen bilgilere göre, en çok konuşulan konuların başında Gümülcine Medrese-i Hayriye’nin devlet okulu mu yoksa Azınlık okulu mu olduğunun tartışıldığı belirtiliyor.

Zaman zaman hararetli konuşmaların yaşandığı toplantı sonrasında Eğitim Müdürü Panayotis Keramaris toplantıdan sonra herhangi bir açıklama yapmazken, Medrese-i Hayriye Encümen Heyeti ve Öğrenci temsilcileri BİRLİK Gazetesi’ne kısa bir değerlendirmede bulundu.

VİDEO İZLE: https://www.dailymotion.com/video/x70eddh

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here