Ana Sayfa Batı Trakya Haberler KOZLUKEBİR BELEDİYESİ’NDE 14 KÖY MUHTARI İMZA YETKİSİNDE ISRARLI

KOZLUKEBİR BELEDİYESİ’NDE 14 KÖY MUHTARI İMZA YETKİSİNDE ISRARLI

25
0

Kozlukebir Belediyesi’nde 14 köy muhtarı imza yetkisinde ısrarlı. “Mücadelemize devam edeceğiz” diyorlar.

Kozlukebir Belediyesi’nde bir süre önce başlayan imza krizi devam ediyor. 14 köyün muhtarı Belediye başkanı Rıdvan Ahmet’ten, merkeze uzak bölgelerde basit işlemlerin halledilmesi ve vatandaşlara yardımcı olmak amacıyla imza yetkisi talebinde bulunmuşlardı. Ancak bu olay çözüme kavuşmadığı gibi, 14 köy muhtarı mücadeleye devam edeceklerini açıkladı.

AÇIKLAMA

“Bizler, 14 köy muhtarı yine mücadelemize devam edeceğiz.”

“Bundan iki ay önce 14 köy muhtarı Belediye salonunda yaptığımız toplantıda aldığımız kararlar doğrultusunda, halkımızın işini kolaylaştırmak için Belediye Başkanından imza yetkisi istedik. Ancak Belediye başkanı iki ay geçiştirdikten sonra cevap verebildi. Verdiği cevapta, alakası olmamasına rağmen Basırlıköy’ün Belediye ye 3.9 km olduğunu yazmış. Ancak Başkanın dikkatinden kaçmış olacak ki, Kardere köyü 25 km, Payamdere köyü 27 km, Kayrak köyü 21 km, Dolapçılar köyü 10 km, ondan da ötesi Kozlukebir köyünde Belediye olmasına rağmen kendi muhtarına bu yetkileri vermiştir.

Bizler cok iyi bilmekteyiz, Belediye başkanı istediği taktirde bu yetkileri verebilir. Gümülcine Belediyesi’ndeki köy muhtarlarında bu yetkiler vardır. Bizler, 14 köy muhtarı yine mücadelemize devam edeceğiz.

Halkımıza saygı ile duyurulur.”

Basırlıköy Muhtarı

Sinan HASAN

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz