Ana Sayfa Batı Trakya Haberler KOZLARDERE HALKI BAŞKONSOLOS SARNIÇ’I AĞIRLADI

KOZLARDERE HALKI BAŞKONSOLOS SARNIÇ’I AĞIRLADI

11
0

Kozlardere köyü halkı 6 Nisan Cuma günü T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç’ı ağırladı. Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı ve Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği Başkanı Mustafa Karahüseyin’in de katıldığı Kozlardere köyü etkinliğinde hep birlikte Cuma Namazı kılındı ve caminin restorasyonunda emeği geçen herkese teşekkür edildi.

 

Cuma Namazı sonrası bir teşekkür konuşması yapan Müftü İbrahim Şerif, Kozlardere köylülerinin büyük çabaları ve yardımlarıyla gerçekleşen caminin yeni restorasyonunda emeği geçen herkesi tebrik etti ve teşekkürlerini sundu. Müftülük olarak kendilerinin ellerinden geleni yaptıklarını belirten Şerif, “sizleri Kozlardere köyü halkı olarak tebrik ediyorum ve Allah sizden razı olsun. Restorasyondan sonra çok güzel bir caminiz oldu, Allah uzun yıllar içinde ibadet etmeyi nasip etsin. Bu güzel camiye artık gençlerimizinde gelmesini sağlamalıyız. Böyle giderse gelecekte bu camileri dolduracak insdan bulamayacağız” dedi.

 

Sırasıyla bir teşekkür ve selamlama konuşması yapan Başkonsolos Mustafa Sarnıç, bu nazik davetlerinden dolayı Kozlarderede yaşayan soydaşlarına teşekkür etti. Sarnıç, “bugün beni buraya davet ettiğiniz için sizlere en derin şükranlarımı sunmak istiyorum. Ben ve Muavin Konsolosumuz Adnan bey bugün sizlerin aranızda olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Gerçekten sayın Müftümün de belirttiği gibi çok güzel bir cami olmuş. Emeği geçen herkesi tebrik etmek istiyorum” dedi.

 

 

Cuma Namazı’nın ardından Kozlardere köyünden Mustafa Aziz ailesinin verdiği öğlen yemeğine katılan Başkonsolos Sarnıç ve beraberindeki misafirler, aile fertlerine bu davetten dolayı teşekkür etti ve aile ile birlikte hatıra fotografı çektirdi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz