Ana sayfa Batı Trakya Haberler KOYUNKÖY’DE HATİM HEYECANI VE BEREKETİ YAŞANDI

KOYUNKÖY’DE HATİM HEYECANI VE BEREKETİ YAŞANDI

26
0

İskeçe Seçilmiş Müftülüğü Koyunköy Kur’an Kursu Hatim Töreni yoğun bir katılımla gerçekleşti.

İskeçe Seçilmiş Müftülüğü Koyunköy Kur’an Kursu Hatim Töreni yoğun bir katılımla gerçekleşti. Törene T.C. Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

Törene Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, SİRİZA Partisi İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, Edirne’den Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Kılıç, Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Hatipler, DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, İskeçe ili SÖPA Mezunu Öğretmenler Derneği Başkanı Nurettin Kıyıcı, Gümülcine Türk Gençler Birliği eski Başkanı Koray Hasan, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu’nun yanısıra çok sayıda soydaş katıldı.

Kız ve erkek çocukların Kur’an-ı Kerim’i güzel okumaları herkesi duygulandırdı sevindirdi. Koyunköy gençlerinin kız erkek demeden el birliğiyle hizmet etmeleri ise takdire şayandı. Kılınan öğle namazından sonra tüm konuklara geleneksel etli pilav ve ayran ikram edildi.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here